Головна / новини / змагання / КЄ Кальярі 2022: Українські шаблісти здобувають бронзу Кубку Європи!
КЄ Кальярі 2022: Українські шаблісти здобувають бронзу Кубку Європи!

Сьогодні, 9 жовтня, в італійському місті Кальярі були розіграні останні три комплекти нагород  Кубку Європи. Україна не залишилася без медалі у турнірі найсильніших клубних команд завдяки бронзовому виступу наших шаблістів Андрія Ягодки, Юрія Цапа, Богдана Платонова та Олексія Стаценка.

Наш квартет, сіяний під п’ятим номером за підсумками групового етапу, у чвертьфіналі впевнено здолав Голландію (45:26). Поступившись у півфіналі господарям доріжки з клубу “Fiamme Oro” на чолі з чинним віцечемпіоном Європи та срібним призером Олімпіади-2020 Лука Куратолі (35:45), українські шаблісти відстояли право на бронзу у поєдинку з ще однією італійською командою “C.S. Esercito” (45:32).

У жіночій шаблі українська команда, кольори якої захищали бронзові медалістки останнього чемпіонату Європи Юлія Бакастова та Олена Кравацька, разом з юними дебютантками Софією Головкіною та Валерією Моренець-Кубанською, програвши у чвертьфіналі “Fiamme Oro” (28:45), у підсумку посіла п’яте місце.

Так само п’ятими завершили турнір і наші рапіристки Катерина Ченцова, Аліна Полозюк, Катерина Буденко, які у драматичній боротьбі за вхід у четвірку поступилися (27:30) бухарестському “Стяуа”. Програючи після перших трьох боїв 8:15, українки зуміли відігратися і навіть вийшли вперед перед заключним поєдинком (23:22). Але останнє слово залишилося за бронзовою медалісткою чемпіонату світу-2022 Марією Болдор і Ко (27:30).

Шаблі, чоловіки (командні)Шабля, жінки (командні)Рапіра, жінки (командні)
1. Fiamme Oro
2. CS Dinamo
3. Україна (Андрій Ягодка, Юрій Цап, Богдан Платонов, Олексій Стаценко)
1. C.S. Aeronautica Militare
2. Fiamme Oro
3. el Oso y el Madrono
1. C.S. Carabinieri
2. Fiamme Oro
3. Cardenal Cisneros
 
…5. Україна (Юлія Бакастова, Олена Кравацька, Софія Головкіна, Валерія Моренець-Кубанська) …5. Україна (Катерина Ченцова, Аліна Полозюк, Катерина Буденко)