Головна / новини / змагання / ЮЧУ Хмельницький 2022: Золотий клас львів’янок, чемпіонство киян та срібний успіх господарів доріжки
ЮЧУ Хмельницький 2022: Золотий клас львів’янок, чемпіонство киян та срібний успіх господарів доріжки

Сьогодні, 5 листопада, командними змаганнями завершився юніорський чемпіонат України з фехтування на шпагах, що проходив на доріжках Політехнічного коледжу у Хмельницькому. Чемпіонами серед юніорів стали кияни Максим Микитенко, Ілля Гордон, Дмитро Плаксін, Кіріл Мукоїд, які у фіналі здолали представників Хмельницького. Серед юніорок переможницями з львівського фіналу вийшли і відтак вибороли золото Катерина Дзюбан, Софія Твердохліб, Єлизавета-Ольга Корнійчук та Анна Максименко. Остання, відзначимо, таким чином вчетверте зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу і зібрала усе золото національної першості.

Львів’янки розпочали свій шлях до чемпіонства з впевненої перемоги над Закарпаттям-2 (45:19), а в 1/2 у напруженому протистоянні взяли гору над Дніпром. Анна Максименко, виходячи на заключний бій при “-1” (28:29), зуміла вивести свою команду у фінал (42:39), і вже там майбутні чемпіонки виявилися сильнішими за команду Львів-2 (45:39), яку представляли й відтак отримали срібло Домініка Петрусь, Вікторія Милявська, Злата Гайдук та Аліна Дмитрук.

Долю бронзи визначив один укол. Шпажистки із Закарпаття Ксенія Куштан, Анастасія Блохіна, Олександра Лазаренко, Олена Синиця у  рівній боротьбі за третє місце здолали Дніпро (45:44).

Київ-1, крокуючи до першої сходинки п’єдесталу, змусив скласти зброю спочатку Дніпро-2 (45:12), а потім Дніпро-1 (45:36). У півфіналі столичні шпажисти зустріли серйозний опір з боку Львова-1.  Суперники від самого початку були у ролі наздоганяючих, але Лев Майстренко виграв передостанній бій (6:1) і вивів свою команду вперед (30:29). Проте Дмитру Плаксіну вдалося вирвати для киян перемогу (32:31). У напруженому фінальному протистоянні вони виявилися сильнішими за господарів доріжки (45:37).

Андрій Гуменюк, Віктор Мельник, Ілля Русін, Ілля Чорногод таким чином здобули срібло і принесли Хмельницькому таку жадану нагороду домашнього чемпіонату України.

Як і у дівчат, в хлопців лише один укол визначив володарів бронзи, у поєдинку за яку Львів-1 у складі Данила Воїнова, Романа Кутного, Влада Назаревича та Лева Майстренка переміг Закарпаття 1 (45:44). 

Шпага, юніорки (командні)Шпага, юніори (командні)
1. Львів 1 (Катерина Дзюбан, Софія Твердохліб, Єлизавета-Ольга Корнійчук, Анна Максименко)
2. Львів 2 (Домініка Петрусь, Вікторія Милявська, Злата Гайдук, Аліна Дмитрук)
3. Закарпаття 1 (Ксенія Куштан, Анастасія Блохіна, Олександра Лазаренко, Олена Синиця)
4. Дніпро 1 (Катерина Ламза, Катерина Коротецька, Марія Середа, Софія Сіденко)
1. Київ 1 (Максим Микитенко, Ілля Гордон, Дмитро Плаксін, Кіріл Мукоїд)
2. Хмельницький 2 (Андрій Гуменюк, Віктор Мельник, Ілля Русін, Ілля Чорногод)
3. Львів 1 (Данило Воїнов, Роман Кутний, Влад Назаревич, Лев Майстренко)
4. Закарпаття 1 (Даніїл Безкоровайний, Мар’ян-Антон Горецький, Павло Гумен, Андрій Кузьма)