Головна / новини / змагання / КС 2022 Тбілісі: День української шпаги на Кубку світу!
КС 2022 Тбілісі: День української шпаги на Кубку світу!

Сьогодні, 28 травня, були розіграні особисті нагороди Кубку світу з фехтування на шпагах, що проходить у столиці Грузії. Нашій збірній цей день приніс подвійний успіх. Володимир Станкевич вперше в кар’єрі зійшов на найвищу сходинку кубкового п’єдесталу пошани. Ігор Рейзлін, зумівши побороти не лише суперників, але травму ноги, став бронзовим призером.   

28 травня 2022 року. Тбілісі / Фото #BizziTeam / FIE

Відзначимо, що для нашого олімпійського медаліста це сьома в кар’єрі особиста нагорода на етапах Кубку світу, для Станкевича – друга після бронзи у Берні-2017, де, до речі, на п’єдесталі було одразу троє представників України – Нікішин, Станкевич та Рейзлін.

Володимир свій шлях до п’єдесталу Тбілісі розпочав ще в п’ятницю. Але п’ять перемог у шести боях в групі звільнили його від сумнівного задоволення фехтувати в олімпійці за вихід у таблицю 64. Сьогодні в основній сітці йому щастило на представників збірної Японії, яку, нагадаємо тренує український фахівець Олександр Горбачук. За винятком китайця Юй Лефаня, якого 27-річний киянин впевнено переміг в 1/16 (15:8), всі решта його суперників були з країни самураїв. Володимир змусив скласти зброю трьох олімпійських чемпіонів в команді: в 1/32 – Казуясу Мінобе (15:6), в 1/8 – Масару Ямаду (8:7), якого переміг на пріоритеті, перед тим поступаючись 3:6,  в 1/4 – Кокі Кано (15:8), а потім у півфіналі впорався ще й з Іноті Іто (15:10).

Фінальний поєдинок від самого початку розвивався за сценарієм Станкевича. Заволодівши ініціативою 4:1, а потім розвинувши перевагу до 10:3, він довів головну зустріч дня до логічної перемоги – 15:9!

28 травня 2022 року. Тбілісі / Фото #BizziTeam / FIE

На відміну від Станкевича Ігор Рейзлін, як сіяний за рейтингом FIE, розпочав боротьбу одразу з 1/32, де не залишив жодних шансів португальцю Максу Роду (15:8). А от далі у досвідченого 38-річного киянина було два дуже непростих поєдинки, де йому доводилося наздоганяти суперників. Швейцарцю Лукасу Малкотті він поступався 0:4 і вперше вийшов вперед лише за півтори хвилини до завершення бою (6:5), після чого виграв кінцівку – 11:9. У третьому періоді визначилася і доля його протистояння в 1/8 з Русланом Курбановим з Казахстану. Поступаючись двома уколами (7:9), Ігор зумів перевернути поєдинок на свою користь (15:13).

У чвертьфіналі Рейзлін вистояв у непростому бою проти італійця Федеріко Вісмари (15:8), після чого поступився молодшому на 16 років угорцю Матею Тамашу Коху (9:15), який за кар’єру чотири рази доходив до 1/2, але ще ніколи не виходив у фінал Кубку світу. Сьогодні йому це вдалося, але на шляху до золота став наш Володимир Станкевич.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Шпага, чоловіки (особисті)
1. Володимир Станкевич (Україна)
2. Мате Тамаш Кох (Угорщина)
3. Ігор Рейзлін (Україна)
3. Іноті Іто (Японія)
…23. Роман Свічкар (Україна)
…76. Руслан Тимошенко (Україна)
…82. Даниїл Гойда (Україна)
…84. Євгеній Горбачук (Україна)
…91. Євген Макієнко (Україна)
…109. Ян Сич (Україна)
…121. Артем Матевосов (Україна)
…128. Юрій Тараненко (Україна)