Головна / новини / змагання / ЮЧС 2021 Каїр: Ольга Сопіт зупиняється за крок від п’єдесталу
ЮЧС 2021 Каїр: Ольга Сопіт зупиняється за крок від п’єдесталу

Сьогодні, 6 квітня, на чемпіонаті світу представники фехтування на рапірах розіграли нагороди в особистій першості у юніорській віковій категорії. Відзначимо, що усі чотири наші спортсменки пробилися до Топ-16. Найдалі пройшла Ольга Сопіт. 18-річна вихованка столичної ДЮСШ «Армієць» дісталася чвертьфіналу й у підсумку посіла шосте місце. Відзначимо, що це найкращий результат для українських рапіристок на юніорських чемпіонатах світу з 2011 року, коли десятою у Йорданії стала Катерина Ченцова. 

6 квітня 2021 року. Каїр. Поєдинок Ольги Сопіт та Крістіни Петрової / Augusto Bizzi ( FIE)

Сопіт виграла усі п’ять боїв у попередньому раунді і під четвертим номером розпочала боротьбу у турі прямого вибування поєдинком 1/32 проти Кейтлін Макгілліон-Мур з Ірландії (15:5). Далі наша рапіристка змусила скласти зброю Ангеліну Кононову з Росії (15:13). Після цього на неї чекала зустріч іншою українкою Крістіною Петровою. 16-річна киянка, вигравши на груповій стадії п’ять боїв з шести, отримала 20-й номер при посіві й вже встигла перемогти в «олімпійці» румунку Андреа Дінку (15:5) та кореянку Чжи Се Рін (15:13). Проте впоратися зі старшою подругою по команді їй не вдалося (7:15). 

У чвертьфіналі Сопіт протистояла бронзова медалістка попереднього юніорського світового форуму у команді Чжу Йон Чжі з Південної Кореї. Суперниця від самого початку заволоділа ініціативою (7:1). І хоча наша спортсменка не здавалася до останнього, у підсумку все ж змушена була змиритися з поразкою (8:15).

Так само як Петрова, виграли по п’ять боїв з шести у попередньому раунді, а також перші два поєдинки у турі прямого вибування  Катерина Буденко та Аліна Полозюк.  Буденко склала зброю в 1/8 під натиском чемпіонки світу серед юніорів-2019 Лорен Скраггс зі США (12:15). На шляху Полозюк до чвертьфіналу стала  майбутня срібна медалістка Каїру Ніколь Пустильник з Ізраїлю (9:15).

У змаганнях юніорів усі четверо наших представників успішно подолали кваліфікацію, а троє з них увійшли до Топ-32.  Найвище у підсумковому протоколі, на 25-му місці, розташувався Олег Кокоровець, далі йому пройти не дозволив перший номер посіву Марчелло Оліварес зі США (6:15). 

Результати:

Рапіра, юніорки (особисті)                               Рапіра, юніори (особисті)

1. Мей Тью (США)                                                1. Захар Козлов (Росія)

2. Ніколь Пустильник (Ізраїль)                         2. Чхве Дон Юн (Південня Корея)

 3. Чжу Йон Чжи (Південня Корея)                 3. Роже Констан (Франція)

3. Джессіка Цзи Цзя Го (Канада)                     3. Степан Мартинович (Росія)

6. Ольга Сопіт (Україна)                                    25. Олег Кокоровець (Україна)

10. Катерина Буденко (Україна)                      28. Даніїл Ткач (Україна)

11. Аліна Полозюк (Україна)                             30. Богдан Пнівчук (Україна)

12. Крістіна Петрова (Україна)                         56. Євген Лазаренко (Україна)