Головна / новини / змагання / ЮЧС 2021 Каїр: Відчайдушний камбек Гумена, обидві команди у Топ-8
ЮЧС 2021 Каїр: Відчайдушний камбек Гумена, обидві команди у Топ-8

Сьогодні, 5 квітня, були розіграні перші командні й водночас останні для представників фехтування на шаблях на чемпіонаті світу нагороди у столиці Єгипту. Обидві наші команди у юніорській віковій категорії, як дівчата, так і хлопці, увійшли до вісімки найсильніших, проте втрутитися у боротьбу за п’єдестал не змогли.

5 квітня 2021 року. Каїр. Команда українських шаблістів посіла шосте місце на юніорському чемпіонаті світу / Augusto Bizzi (FIE)

Богдан Боговін, Василь Гумен, В’ячеслав Дзюба та Іван Гайсін стартували в 1/8 з впевненої перемоги над Азербайджаном (45:39). Після цього наші шаблісти дали бій команді Росії. Виходячи на доріжку за рахунку 34:40, наш фінішер Василь Гумен здійснив фантастичний камбек. Завдав шести ударів поспіль, не отримавши жодного у відповідь, і зрівняв рахунок – 40:40. Проте кінцівка зустрічі все ж залишилася за новоспеченим чемпіоном світу серед юніорів в індивідуальній першості Кіріллом Тюлюковим (41:45).

А от у наступному поєдинку, який проходив вже у рамках турніру за 5-8 місця, Гумена було не зупинити. 19-річний уродженець Закарпаття виходив на доріжку перед останнім боєм за рахунку 35:40, а залишив її, коли на табло світилися цифри – 45:42 на користь України.  Скласти зброю довелося команді Узбекистану на чолі з чинним віцечемпіоном світу серед юніорів Бобіржоном Расуловим. У наступній зустрічі наші хлопці, на жаль, поступилися представникам Південної Кореї (35:45). Тож у підсумку посіли шосте місце.

На восьмому місці завершили турнір українські шаблістки, вирвавши перемогу в 1/8 у мексиканок, серед яких була володарка п’яти нагород чемпіонатів світу серед юніорок та кадеток Наталі Ботельйо (45:41), але далі зазнавши поразок від США (32:45), Франції (28:45) та Росії (31:45). Відзначимо, що Олександра Бондар, Дарина Гонцова та Дар’я Бульба не змогли розраховувати на допомогу бронзової медалістки цієї світової першості Валерії Проченко. Нагадаємо, що напередодні, здобуваючи нагороду в особистих змаганнях, вона отримала травму і весь командний турнір змушена була провести на лаві запасних.   

Завтра, 6 квітня, у боротьбу за нагороди чемпіонату світу у Каїрі вступають представники фехтування на рапірах.

Результати:

Шабля, юніори (командні)                    Шабля, юніорки (командні)

1. Єгипет                                                         1. Південня Корея

2. Росія                                                           2. США

3.Франція                                                      3. Румунія

6. Україна                                                       8. Україна