Головна / новини / змагання / ЮЧС Каїр 2021: Історична бронза українських рапіристок
ЮЧС Каїр 2021: Історична бронза українських рапіристок

Сьогодні, 8 квітня, командними змаганнями завершили свій виступ на чемпіонаті світу серед кадетів та юніорів представники фехтування на рапірах. Щасливими стали доріжки Каїру для наших дівчат. Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Крістіна Петрова і Катерина Буденко здобули бронзу, яка стала першою нагородою чемпіонату світу серед юніорів та кадетів у фехтуванні на рапірах в історії незалежної України.

8 квітня 2021 року. Каїр. Українські рапіристки – бронзові медалістки чемпіонату світу серед юніорів в команді / Augusto Bizzi ( FIE)

Стартувавши з переконливої перемоги над Бразилією (45:21) в 1/8, українки у наступному раунді змусили скласти зброю непоступливих представниць Польщі (45:41). Зупинити наших рапіристок зміг лише перший номер посіву збірна Росії. Але віддамо дівчатам належне, вони не здавалися, навіть коли перевага суперниць сягала «+10».

Спочатку юна Крістіна Петрова, для якої це був третій день змагань поспіль (після особистої першості серед юніорок та кадеток), виграла свою міні дуель у шостому раунді у Віталіни Анашенкової (8:5), а потім у сьомому – Катерина Буденко, яка замінила Ольгу Сопіт, каменя на камені не залишила від Дарії Малишевої (5:0) і на табло засвітилися вже значно обнадійливіші цифри – 28:30. І навіть попри те, що до початку заключного бою відставання зросло до шести уколів (30:36), Аліна Полозюк не опускала руки й боролася до останнього. Проте кінцівка зустрічі все ж залишилася не за Україною (37:45).

У поєдинку за бронзу на українок чекала зустріч з командою Румунії, яка у своєму півфіналі поступилася США (41:45). З перших же кроків на доріжці наші рапіристки заволоділи ініціативою і жодного разу не дозволили суперницям вийти уперед – у підсумку блискуча перемога – 45:29.

За крок від четвірки найсильніших команд світу були й наші хлопці. Даніїл Ткач, Богдан Пнівчук, Олег Кокоровець, Євген Лазаренко, впевнено перемігши в 1/8 господарів доріжки рапіристів Єгипту (45:33), були дуже близькі до того, щоб змусити скласти зброю другий номер посіву команду Франції. Лише двічі за усю чвертьфінальну зустріч українці дозволили суперникам вийти вперед – в першому і, на жаль, останньому бою – (42:45). У нижній частині таблиці наша команда поступилася Чилі (41:45) та Мексиці (33:45). І у підсумку замкнула Топ-8.

Завтра, 9 квітня, у боротьбу за нагороди чемпіонату світу у Каїрі вступають представники фехтування на шпагах.

Результати:

Рапіра, юніорки (командні)                        Рапіра, юніори (командні)

1. Росія                                                              1. Росія

2. США                                                               2. США

3. Україна                                                         3. Франція

                                                                          8. Україна