Головна / новини / змагання / ЮЧС 2021 Каїр: Проченко приносить Україні першу медаль чемпіонату світу серед кадетів та юніорів
ЮЧС 2021 Каїр: Проченко приносить Україні першу медаль чемпіонату світу серед кадетів та юніорів

Сьогодні, 3 квітня, у єгипетській столиці стартувала світова першість серед кадетів та юніорів. У перший же день змагань на доріжках Центрального спорткомплексу Каїру скарбничка української збірної поповнилася нагородою. Бронзу здобула у юніорській категорії шаблістка Валерія Проченко.

3 квітня 2021 року. Каїр. Шаблістка Валерія Проченко – бронзова медалістка ЮЧС/ Фото Augusto Bizzi / FIE

20-річна представниця Миколаєва, вигравши чотири поєдинки з шести у груповому раунді, стартувала у турі прямого вибування під 29-м номером. Проченко почергово перемогла, при чому з однаковим рахунком 15:12, Марію Лейву Ванегас з Колумбії, россіянку Марію Зінюхіну та Марлейн Буйтенхуйс (Нідерланди).

У чвертьфіналі, перемога в якому гарантувала медаль, Проченко зустрілася з чемпіонкою Юнацьких Олімпійських ігор-2018 мексиканкою Наталі Ботельйо. Поступаючись по ходу поєдинку 2:5, 9:11 та 13:14, вона зуміла вирвати перемогу – 15:14 і таким чином залишила з порожніми руками володарку п’яти нагород останніх трьох чемпіонатів світу серед юніорів (золото 2017, срібло 2018, 2019) та кадетів (бронза 2017, срібло 2019).

Володіючи ініціативою у півфінальному поєдинку проти Чон Ха Йон – 5:7, Валерія Проченко, на жаль, зазнала травми. Після медичного тайм-ауту вона повернулася на доріжку і не здавалася до останнього. Проте втримати хитку перевагу (13:11), фехтуючи фактично на одній нозі, виявилося надскладним завданням. Тож кінцівка бою залишилася за суперницею з Південної Кореї (13:15).

Відзначимо, що для учениці Анатолія та Андрія Шлікарів це перша у кар’єрі особиста нагорода на світових першостях серед кадетів та юніорів! А для збірної України перша медаль в юніорській категорїї серед шаблісток з 2013 року, коли золото у Поречі здобула Аліна Комащук.

В особистій юніорській першості з фехтування на шаблях з-поміж українців найкращий результат – 11-те місце показав Василь Гумен. У Каїрі на шляху чемпіона світу серед кадетів (2019) до чвертьфіналу став Артем Терехов (Росія) – 8:15. Інший росіянин, який згодом виборов золоту нагороду, Кірілл Тюлюков так само в 1/16 змусив скласти зброю нашого Богдана Боговіна – 6:15. У підсумку він 12-й.

Результати:

Шабля, юніорки (особисті)                                     Шабля, юніори (особисті)

1. Чон Ха Йон (Південня Корея)                            1. Кірілл Тюлюков (Россія)

2. Нісанур Ербіль (Туреччина)                                2. Бобіржон Расулов (Узбекістан)

3. Валерія Проченко (Україна)                               3. Адхам Моатаз (Єгипет)

3. Дарія Дрозд (Росія)                                              3. Шимон Гичук (Польща)

51. Олександра Бондар (Україна)                        11. Василь Гумен (Україна)

53. Дар’я Бульба (Україна)                                      12. Богдан Боговін (Україна)

61. Дарина Гонцова (Україна)                                56. В’ячеслав Дзюба (Україна)

                                                                                         58. Іван Гайсін (Україна)

3 квітня 2021 року. Каїр. Шаблістка Валерія Проченко – бронзова медалістка ЮЧС/ Фото Augusto Bizzi / FIE