23 березня командними змаганнями завершився Кубок світу з фехтування на шпагах у Казані, де разом з нагородами були розіграні й останні очки в олімпійський рейтинг Токіо. Чоловіча збірна везе додому дві нагороди, і не тільки. До золота Ігоря Рейзліна в особистих змаганнях додалося командне срібло та олімпійська ліцензія на Ігри у Токіо-2020.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/1-7-1024x666.jpg)
Нагадаємо, що за правилами відбору до олімпійського турніру допускається перша четвірка команд в олімпійському рейтингу FIE, плюс по одному кращому представнику від кожного з чотирьох континентів за умови, що вони входять до Топ-16. Інакше їх квота переходить до кращої команди у рейтингу з тих, що ще не кваліфікувалися. Наші жінки підійшли до заключного Кубка світу – на дев’ятій позиції , чоловіки замикали Топ-4. І в перших, і в других, були шанси поїхати у Токіо.
Богдан Нікішин, Ігор Рейзлін, Роман Свічкар та Анатолій Герей розпочали турнір у Казані з переконливої перемоги в 1/16 над Швецією (45:20), після чого зуміли, поступаючись по ходу поєдинку «-7», вирвати перемогу в Ізраіля (45:43). У чвертьфіналі підопічним Володимира Станкевича протистояла команда Японії. Суперники не відпускали один одного більш ніж на один-два уколи й до останнього бою підійшли з рівним рахунком 17:17. Проте коли Свічкар і Кано Кокі залишали доріжку, на табло вже світилися приємні для нас цифри – 29:25.
Ця перемога, невдача одного з наших головних конкурентів у боротьбі за олімпійську ліцензію Угорщини (поступилася напередодні в 1/8 одним уколом Китаю), а також непотрапляння Єгипту до Топ-16 означали, що українські шпажисти вже кваліфікувалися на Ігри у Токіо. Проте наша команда не зупинилася на досягнутому, захопивши ініціативу з першого ж бою півфіналу проти китайців, довела його до логічної перемоги – 39:36.
На жаль, навіть 7 уколів переваги перед останнім боєм фіналу виявилося замало, аби Анатолій Герей втримався під натиском грізного італійця Марко Фікери (43:44). Але можна не сумніватися що наша збірна на чолі з Володимиром Станкевичем проведе роботу над помилками у процесі підготовки до Ігор у Токіо.
Жіноча четвірка у складі Олени Кривицької, Яни Шемякіної, Фейбі Бежури та Ксенії Пантелєєвої також розпочала командний турнір з перемоги над Швецією в 1/16 (46:35), проте вже у наступному раунді зазнала поразки від представниць Естонії (33:45). Опустившись у нижню частину сітку, українки перемогли Японію (45:33), поступилися США (27:45), виграли у Німеччини (41:40) і посіли у підсумку 11-те місце. Наша команда ще зберігала шанс на здобуття олімпійської ліцензії, але тепер її доля була в руках суперниць.
Аби претендувати на африканську квоту, яка через непотрапляння єгиптянок до Топ-16, переходила до кращої команди у рейтингу, з тих що не кваліфікувалися, нам для початку потрібно було, щоб француженки у чвертьфіналі програли Китаю, а італійки виграли у Південної Кореї. Перше здійснилося, а от друге, на жаль, ні. Тож у підсумку наші дівчата зупинилися за крок від командної олімпійської ліцензії, з рештою, як і в особистому рейтингу Олена Кривицька.
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/163795870_3850357805012035_8503958175545809946_o-1024x554.jpg)
Тепер наша жіноча шпага, так само як чоловіча шабля й обидві рапіри, буде боротися за індивідуальну ліцензію на зональному відборі, до якого в кожному виді зброї допускається по одному представнику від країн, що не відібралися на Олімпіаду за рейтингом (особисто чи в команді). Турнір запланований на 24-25 квітня у Мадриді (Іспанія).
Результати:
- Шпага, чоловіки (командні) Шпага, жінки (командні)
- 1. Італія 1. Польща
- 2. Україна 2. Південна Корея
- 3. Китай 3. Китай
- 11. Україна
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/2-6-1024x800.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/4-4-1024x769.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/5-2-1024x567.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/9-1-1024x607.jpg)
![](https://www.nffu.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/10-1-1024x758.jpg)
23 березня 2021 року. Казань. Шпажисти Роман Свічкар, Дмитро Рейзлін, Богдан Нікішин та Анатолій Герей – срібні призери Кубка світу / Augusto Bizzi / FIE