Головна / новини / змагання / КС 2021: Шпажисти здобувають срібло Кубка світу і командну путівку на Олімпіаду
КС 2021: Шпажисти здобувають срібло Кубка світу і командну путівку на Олімпіаду

23 березня командними змаганнями завершився Кубок світу з фехтування на шпагах у Казані, де разом з нагородами були розіграні й останні очки в олімпійський рейтинг Токіо. Чоловіча збірна везе додому дві нагороди, і не тільки. До золота Ігоря Рейзліна в особистих змаганнях додалося командне срібло та олімпійська ліцензія на Ігри у Токіо-2020.

23 березня 2021 року. Казань. Українські шпажисти Роман Свічкар, Дмитро Рейзлін, Богдан Нікішин та Анатолій Герей – срібні призери Кубка світу / Augusto Bizzi / FIE


Нагадаємо, що за правилами відбору до олімпійського турніру допускається перша четвірка команд в олімпійському рейтингу FIE, плюс по одному кращому представнику від кожного з чотирьох континентів за умови, що вони входять до Топ-16. Інакше їх квота переходить до кращої команди у рейтингу з тих, що ще не кваліфікувалися. Наші жінки підійшли до заключного Кубка світу – на дев’ятій позиції , чоловіки замикали Топ-4. І в перших, і в других, були шанси поїхати у Токіо.


Богдан Нікішин, Ігор Рейзлін, Роман Свічкар та Анатолій Герей розпочали турнір у Казані з переконливої перемоги в 1/16 над Швецією (45:20), після чого зуміли, поступаючись по ходу поєдинку «-7», вирвати перемогу в Ізраіля (45:43). У чвертьфіналі підопічним Володимира Станкевича протистояла команда Японії. Суперники не відпускали один одного більш ніж на один-два уколи й до останнього бою підійшли з рівним рахунком 17:17. Проте коли Свічкар і Кано Кокі залишали доріжку, на табло вже світилися приємні для нас цифри – 29:25.


Ця перемога, невдача одного з наших головних конкурентів у боротьбі за олімпійську ліцензію Угорщини (поступилася напередодні в 1/8 одним уколом Китаю), а також непотрапляння Єгипту до Топ-16 означали, що українські шпажисти вже кваліфікувалися на Ігри у Токіо. Проте наша команда не зупинилася на досягнутому, захопивши ініціативу з першого ж бою півфіналу проти китайців, довела його до логічної перемоги – 39:36.
На жаль, навіть 7 уколів переваги перед останнім боєм фіналу виявилося замало, аби Анатолій Герей втримався під натиском грізного італійця Марко Фікери (43:44). Але можна не сумніватися що наша збірна на чолі з Володимиром Станкевичем проведе роботу над помилками у процесі підготовки до Ігор у Токіо.


Жіноча четвірка у складі Олени Кривицької, Яни Шемякіної, Фейбі Бежури та Ксенії Пантелєєвої також розпочала командний турнір з перемоги над Швецією в 1/16 (46:35), проте вже у наступному раунді зазнала поразки від представниць Естонії (33:45). Опустившись у нижню частину сітку, українки перемогли Японію (45:33), поступилися США (27:45), виграли у Німеччини (41:40) і посіли у підсумку 11-те місце. Наша команда ще зберігала шанс на здобуття олімпійської ліцензії, але тепер її доля була в руках суперниць.


Аби претендувати на африканську квоту, яка через непотрапляння єгиптянок до Топ-16, переходила до кращої команди у рейтингу, з тих що не кваліфікувалися, нам для початку потрібно було, щоб француженки у чвертьфіналі програли Китаю, а італійки виграли у Південної Кореї. Перше здійснилося, а от друге, на жаль, ні. Тож у підсумку наші дівчата зупинилися за крок від командної олімпійської ліцензії, з рештою, як і в особистому рейтингу Олена Кривицька.

22 березня 2021 року. Казань. Поєдинок між жіночими збірними України та Швеції / Augusto Bizzi / FIE


Тепер наша жіноча шпага, так само як чоловіча шабля й обидві рапіри, буде боротися за індивідуальну ліцензію на зональному відборі, до якого в кожному виді зброї допускається по одному представнику від країн, що не відібралися на Олімпіаду за рейтингом (особисто чи в команді). Турнір запланований на 24-25 квітня у Мадриді (Іспанія).

Результати:

23 березня 2021 року. Казань. Шпажисти Роман Свічкар, Дмитро Рейзлін, Богдан Нікішин та Анатолій Герей – срібні призери Кубка світу / Augusto Bizzi / FIE