Головна / новини / змагання / КС 2021 Будапешт: Шаблісти та шаблістки розіграли нагороди та очки в олімпійський рейтинг Токіо
КС 2021 Будапешт: Шаблісти та шаблістки розіграли нагороди та очки в олімпійський рейтинг Токіо

12-14 березня у столиці Угорщини після більш ніж річної перерви, пов’язаної з пандемією, представники фехтування на шаблях повернулися на доріжки Кубку світу. Змагалися жінки та чоловіки в особистій та командній першості.

Найкращий результат з-поміж представниць України (14-те місце) показала Олена Вороніна. В 1/32 фіналу спортсменка здолала опір китаянки Цянь Цзяжуй – 15:12, в 1/16 – угорки Юлії Мікулік-Поль (15:9). Скласти зброю за крок від чвертьфіналу її змусила Сара Бальзер з Франції (8:15).

13 березня 2021 року. Будапешт. Олена Вороніна / Фото Augusto Bizzi / FIE

Лідер української збірної та перший номер світового рейтингу Ольга Харлан одним ударом поступилася в 1/32 Сильвії Матушак з Польщі (14:15). На цій же стадії зупинилися ще дві українські шаблістки, які зуміли пробитися в таблицю 64. Олена Кравацька поступилася дворазовій чемпіонці світу Софії Поздняковій (Росія) – 9:15, Аліна Комащук – Чхве Су Йон з Кореї – 13:15.

Жоден із українських шаблістів не зумів продовжити виступ у другий день індивідуальних змагань. Найдалі пройшли Андрій Ягодка, Олексій Стаценко, Богдан Платонов та Юрій Цап. Вони подолали груповий раунд і зупинилися в 1/64. Ягодка програв іранцю Алі Пакдаману – 11:15. Стаценко – італійцю Маттео Нері – 13:15, Платонов – Юліану Теодосіу з Румунії – 11:15, Цап – Енверу Йилдириму з Туреччини – 14:15.

14 березня 2021 року. Будапешт. Україна – Італія / Фото Augusto Bizzi / FIE

У командній першості наш чоловічий квартет у складі Олексія Стаценка, Юрія Цапа, Богдана Платонова та Василя Гумена, для якого це був дебютний виступ на етапах Кубку світу, зупинився на 16-му місці. Українські шаблісти розпочали боротьбу в 1/16 з впевненої перемоги над Колумбією – 45:31. Після чого дали гідний бій бронзовим призерам останнього чемпіонату світу італійцям – 38:45. У наступних зустрічах наша команда поступилася Грузії – 42:45, Іспанії – 27:45 та господарям наступної Олімпіади японцям – 39:45.

Восьме місце посіла у командній першості наша жіноча четвірка, яка виступала у складі срібного зразка Олімпіади у Ріо-2016, а саме Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Вороніної та Олени Кравацької. Українські шаблістки розпочали турнір з перемоги в 1/8 фіналу над Іспанією – 45:33, після чого поступилися збірній Кореї на чолі з бронзовою медалісткою особистих змагань у Будапешті Юн Чжи Су – 36:45. У турнірі за 5-8 місця наша команда, давши відпочити своєму лідеру Харлан, програла Росії – 41:45 та Угорщині – 38:45.

14 березня 2021 року. Будапешт. Ольга Харлан під час командних змагань / Фото Augusto Bizzi / FIE

Кубок світу у Будапешті поставив крапку у відборі шаблістів та шаблісток (за рейтингом) на Ігри у Токіо. Нагадаємо, що за правилами до олімпійського турніру допускається вісім команд. Перша четвірка у світовому рейтингу, плюс по одному кращому представнику від кожного континенту, за умов що вони входять до Топ-16.

Квартет українських шаблісток підійшов до турніру на шостому місці в олімпійському рейтингу і здобути заповітну ліцензію міг за одного з трьох варіантів розвитку подій. Перший – ми випереджаємо угорок та забираємо у них позицію кращої європейської команди. Другий – угорки посувають корейську збірну з четвірки й тоді континентальна квота відходить Україні. Третій – Туніс не втримується у Топ-16. І тоді ліцензія, яка призначалася для кращої команди Африки, переходить першій команді у рейтингу, з поміж тих, що ще не кваліфікувалися на Ігри. На жаль, жодному з цих сценаріїв не судилося здійснитися. Тож на Іграх у жіночих змаганнях з фехтування на шаблях Україна буде представлена однією спортсменкою Ольгою Харлан, яка гарантувала собі квиток у Токіо завдяки високій позиції в особистому рейтингу FIE.

Щодо чоловічої шаблі, то тут Україна може сподіватися на здобуття однією індивідуальної ліцензії на зональному відборі, до якого допускається по одному представнику від кожної країни, що не відібралася на Олімпіаду за рейтингом (особисто чи в команді). Турнір запланований на 24-25 квітня у Мадриді (Іспанія).

РЕЗУЛЬТАТИ:

Шабля, жінки (особисті)                          Шабля, жінки (командні)

Шабля, чоловіки (особисті)                                Шабля, чоловіки (командні)