Головна / новини / змагання / КС 2024 ГОНКОНГ: Українські рапіристки вперше в історії сходять на командний п’єдестал пошани Кубка світу

Українська четвірка розпочала турнір, маючи 11-е місце в світовому рейтингу FIE. У першому поєдинку підопічні Ольги Лелейко та Лариси Павленко змусили скласти зброю п’ятий номер посіву Канаду. Ще на екваторі зустрічі перевага наших рапіристок сягнула двозначної цифри (22:12) і перемогу вони вже не віддали (45:32).

В 1/4 українкам протистояла Австрія (№14 FIE), яка туром раніше вибила з боротьби четвертий номер посіву – японок (36:30). Програючи після четвертого бою 9:13, українки дуже швидко відігралися, виграли наступні п’ять поєдинків і святкували загальну перемогу (36:28).

Таким чином наша команда вперше в історії увійшла до Топ-4 і вдруге впродовж цього сезону вписала нову сторінку в літопис української жіночої рапіри. До сьогодні найкращим результатом для наших рапіристок у цьому виді зброї  в командній першості на рівні Кубків світу було шосте місце в лютому 2024 року в Єгипті.

У півфіналі на підопічних Ольги Лелейко та Лариси Павленко чекали лідерки світового рейтингу і чинні чемпіонки світу італійки. Поступаючись 12:20 після перших чотирьох боїв, наші спортсменки  не здалися і в якийсь момент навіть змогли відновити статус-кво – 24:24. Проте команда суперниць, у складі якої фехтували №2, 3, 4 і 14 особистого світового рейтингу FIE, виявилася сильнішою (32:45).

У поєдинку за третє місце українки схрестили зброю з командою Республіки Корея (№10 FIE). Поступаючись перед останньою серією боїв (16:20), наші рапіристки зуміли зрівняти рахунок (22:22) і вийвшли вперед перед заключним двобоєм (26:22). Хон Се На вдалося скоротити відставання до мінімуму, але Аліна Полозюк вистояла і поставила переможну крапку (34:31).

***

Щодо нашої чоловічої команди, за яку фехтували в Гонконгу Дмитро Чучукало, Даниїл Гойда, Андрій Погребняк, Євген Лазаренко, то вона розпочала виступи з перемоги в 1/16 над австрійцями (45:33).

Після цього підопічні Сергія Гаравського дали справжній бій другому номеру посіву Італії, до складу якої увійшли два медалісти особистої першості в Гонконгу. Українські рапіристи поступалися 16:25 після перших п’яти боїв, але Дмитро Чучукало, перемігши в своїй мінідуелі шостий номер світового рейтингу Філіппо Маккі 11:5, повернув нашій команді надію (загальний рахунок став 27:30). А коли він повернувся на доріжку, аби завершити зустріч, цифри на табло вже були рівні 38:38 (Гойда розійшовся миром з Алессіо Фоконі, Лазаренко взяв гору над новоспеченим володарем особистого золота КС Гійомом Б’янкі). 28-річний киянин не здався, навіть коли рахунок став 40:44. І у підсумку долю його протистояння з чинним чемпіоном світу Томмазо Маріні визначив один укол – на жаль, для нас на користь італійців – 44:45.

У нижній частині сітки наша четвірка поступилася Польщі 35:45, перемогла Китайський Тайбей (45:37) та програла Німеччині (38:45). Тож і підсумку завершила змагання на 14-му місці.

***

Найкращим результатом в особистій першості для нас стало потрапляння трьох представників в 64.

Серед жінок це вдалося зробити Дарії Миронюк (в “пулі”4/6) та Ользі Сопіт (4/6), перемігши в своїх поєдинках за вхід в 64 відповідно Карін Міявакі з Японії (15:7) та Мартину Єлінську з Польщі (15:6). У разі перемоги над своїми суперницями по 1/32, українки фехтували б між собою за вхід в 16. Але на їхньому шляху стали італійські рапіристки. Миронюк зупинила дворазова чемпіонка світу в команді Франческа Палумбо (12:15), Ольгу Сопіт – бронзова медалістка Олімпіади-2020 в командній першості Еріка Чіпресса (5:15).

За підсумками групового етапу і попереднього туру прямого вибування серед чоловіків до основної сітки пробився один з п’яти представників України Андрій Погребняк. Наш досвідчений спортсмен здобув перемоги в 5 з 6 боїв в групі, після чого йому потрібно було виграти лише один поєдинок в олімпійці, для того, щоб потрапити в таблицю 64, що він і зробив – 15:11 проти Чарльза Ауслера (США). В 1/32 36-річний киянин поступився чинному чемпіону світу в команді японцю Такахіро Сікіне (6:15).

Рапіра, жінки (особисті)Рапіра, чоловіки (особисті)