Головна / новини / змагання / ГП 2024 Турин: 20-річна Ольга Сопіт удруге поспіль дійшла до 1/32 фіналу на міжнародному рівні

Протягом 9-11 лютого італійський Турин приймав перший у цьому сезоні Гран-прі з фехтування на рапірах, у якому взяли участь 11 представників збірної України: п’ять спортсменок і шість спортсменів.

У чоловічому турнірі ніхто з українських фехтувальників не зумів пройти далі кваліфікаційного раунду. Найближчим до потрапляння в топ-64 був Андрій Погребняк, який дійшов до фінального поєдинку у відборі, але поступився на цій стадії одним уколом Лі Ят Лону (14:15) з Гонконгу. Так, Погребняк став 92 із 245 учасників.

Водночас у жіночих змаганнях Україна все ж отримала представницю в 1/32 фіналу. Нею стала 20-річна Ольга Сопіт.

Ольга виграла три бої з шести в групі, після чого в турі прямого вибування була сильнішою за бразилійку Маріану Пістойя (15:12) та чемпіонку Європи й семиразову учасницю Олімпійських ігор, угорку Аіду Мохамед (15:4).

Таким чином українка кваліфікувалась до 1/32 фіналу як 63-й номер посіву. Однак пробитись далі Ользі не вдалось – вона зазнала поразки від чемпіонки світу та Європи, італійки Аліче Вольпі (7:15).

Сопіт уперше дісталась цієї стадії на рівні Гран-прі й зупинилась на 62 підсумковому місці. До слова, до цього вона так само вперше в кар’єрі дійшла до 1/16 фіналу на Кубку світу в Парижі, де стала 27-ою.

Рапіра, жінки (особисті)Рапіра, чоловіки (особисті)