Головна / новини / змагання / КС 2024 Тбілісі: шабліст Олексій Стаценко зупинився в 1/32 фіналу, збірна України посіла 14 місце

Шестеро українських шаблістів узяли участь в Кубку світу, який відбувся 9-11 лютого в грузинському Тбілісі.

Найдалі з українців пройшов Олексій Стаценко, який став 44 зі 197 учасників.

Стаценко виграв п’ять боїв із шести в групі й таким чином напряму відібрався до 1/32 фіналу. Уже на цій стадії український фехтувальник зазнав поразки від китайця Чен Чен Пена (8:15).

До слова, ще один український шабліст Юрій Цап зупинився за крок від потрапляння до другого змагального дня та 1/32-ої. Він вийшов у фінал кваліфікації, однак на цьому етапі не впорався з італійцем Маттіа Реа (10:15) і в підсумку став 76-м.

Усі інші українські шаблісти опинились за межами першої сотні в індивідуальному турнірі.

У командних же змаганнях Цап, Стаценко, а також Андрій Ягодка й Богдан Платонов завершили виступ на 14 позиції.

В 1/16 фіналу українці виграли в Саудівської Аравії (45:30), а далі поступились четвертим номерам посіву, італійцям (28:45). Після цього вже в боротьбі за 9-16 місця збірна України програла Франції (31:45), вирвала перемогу над Грузією (45:43) й не впоралась із Туреччиною (45:32) в поєдинку за 13 сходинку заліку.

Шабля, чоловіки (особисті)Шабля, чоловіки (командні)