Головна / новини / змагання / КС 2024 Барселона: шпажистка Олена Кривицька вперше в сезоні потрапила до топ-8 Кубка світу

Барселона протягом 9-11 лютого приймала Кубок світу з фехтування на шпагах серед жінок як в індивідуальній, так і в командній першості.

Зокрема, у змаганнях в Іспанії узяли участь 12 представниць збірної України, і одразу двоє з них зуміли дійти до 1/8 фіналу.

Найкращий результат серед українок продемонструвала Олена Кривицька, яка в підсумковому заліку посіла сьоме місце.

Українка пробилась до другого дня змагань через кваліфікацію й отримала 23-й номер посіву. В 1/32 фіналу вона виграла в Ангелін Фавр (15:12) зі Швейцарії, а далі пройшла француженку Ор’ян Малло-Бретон (15:11) і перемогла чемпіонку світу та призерку Олімпіади 2020, Мару Наваррію (15:13) з Італії.

У чвертьфіналі ж Кривицька не впоралась із майбутньою володаркою «бронзи» цього Кубка світу, Естер Мухарі з Угорщини. Їхній бій завершився з рахунком 15:6 на користь угорської шпажистки. Кривицька, своєю чергою, стала сьомою, вперше дійшовши до цієї стадії на такому рівні в сезоні 2023/24 років.

До слова, етапом раніше вибула ще одна українська фехтувальниця Влада Харькова. Вона, як і Кривицька, стартувала ще в перший день змагань, 9 лютого, і відібралась до 1/32-ої як 19-й номер посіву. Уже на цій стадії Харькова не без проблем виграла в кореянки Лім Тхе Хі (15:14), далі була сильнішою за дворазову призерку Олімпіад, Роселлу Ф’ямінго (15:7) з Італії, а в 1/8 фіналу поступилась третьому номеру посіву, Лоран Рембі (11:15) з Франції. Таким чином Влада посіла 13-те підсумкове місце.

Щодо виступу в командному турнірі, то тут збірна України в складі Харькової, Кривицької, Джоан Фейбі Бежури та Дар’ї Варфоломєєвої завершила виступ 12-ою.

В 1/8-й українки поступились чотирма уколами швейцаркам (41:45), після чого виграли в Японії (45:30), програли естонкам (45:36) і з мінімальним розривом – 37:38 – поступились канадкам.

Шпага, жінки (особисті)Шпага, жінки (командні)