Головна / новини / змагання / ЮКС 2024 Загреб: Рапірист Давид Кніжник удруге в кар’єрі пройшов до топ-32, збірна України стала 11-ою в командному турнірі

Протягом 3-4 лютого хорватський Загреб прийняв юніорський Кубок світу з фехтування на рапірах, який зібрав 155 учасників із 32 країн. Зокрема, у Хорватії виступили й 11 українців.

Найдалі з українських рапіристів пробився 17-річний Давид Кніжник. Він виграв чотири бої з шести можливих у груповому раунді й стартував у «олімпійці» як 47-й номер посіву.

Уже в 1/64 фіналу українець був сильнішим за чеха Войцеха Големи (15:6), далі переміг сінгапурця Джиа Лі Шон Го (15:7), а в 1/16-й поступився німцю Нікласу Діестелькампу (9:15) й у підсумку став 27-м. Таким чином Кніжник уже вдруге дійшов до цієї стадії змагань. Раніше йому вдалось це на аналогічних змаганнях у Лімі в листопаді минулого року.

До слова, ще двоє українських рапіристів – Єлизар Дирда та Ярослав Муругін у Загребі дістались 1/32 фіналу. На цьому етапі Дирда програв майбутньому бронзовому призеру, американцю Ендрю Чену (9:15), а Ярослав – майбутньому чемпіону, ще одному представнику США, Чейзу Еммеру (8:15). Так, Дирда посів 52-ге місце, коли Муругін – 60-те.

У командному ж турнірі збірна України, яку представили Дирда, Кніжник, Муругін і Андрій Черкашин, стала 11-ою.

В 1/8-й українці поступились Гонконгу (33:45), після чого в боротьбі за 9-16-ті місця виграли в хорватів (45:27), поступились сінгапурцям (27:45) і перемогли нідерландців (45:42).

Рапіра, юніори (особисті)Рапіра, юніори (командні)