Головна / новини / змагання / ЮКС 2024 Пловдив: українські шаблісти й шаблістки виступили на юніорському Кубку світу в Болгарії

Юніорська збірна України з фехтування на шаблях узяла участь в Кубку світу, що проходив із 2-го до 4-го лютого в болгарському Пловдиві та зібрав 209 фехтувальників і 155 фехтувальниць із 35-ти країн.

У юнацьких змаганнях найкращий результат серед українців показав Дарій Лукашенко, який виступав у Пловдиві як лідер юніорського світового рейтингу.

18-річний українець не зазнав жодної поразки в групі й стартував у турі прямого вибування під шостим номером. Уже в 1/64 фіналу Лукашенко виграв у місцевого шабліста Ніколи Мейкова (15:3), далі був сильнішим за угорця Корнела Пеха (10:15), а в 1/16-й поступився американцю Коді Волтеру Джи (10:15). Таким чином український фехтувальник став 17-м у підсумковому змагальному заліку.

Щодо першості юніорок, то тут найдалі з представниць України пройшла 16-річна Вікторія Коротченко. Вона дісталась 1/32 фіналу, де програла Медлін Енгельман-Санц (11:15) зі США та завершила виступ на 38-й позиції.

У командному турнірі обидві українські збірні не зуміли подолати рубіж 1/8 фіналу.

Так, Дмитро Колобаєв, Даніїл Скороход, Дарій Лукашенко й Станіслав Закутній виграли в Саудівської Аравії (45:35) в 1/16 фіналу, але в наступному поєдинку поступились лідерам посіву – американцям – всього-на-всього одним ударом (44:45).

Далі ж українські шаблісти перемогли Німеччину (45:33) та Китай (45:38), а потім програли Іспанії (43:45) в зустрічі за дев’яту сходинку підсумкового заліку й стали десятими.

Софія Головкіна, Вікторія Коротченко, Валерія Моренець-Кубанська та Майя Величко, своєю чергою, в 1/8-й не змогли зупинити румунок (32:45), а після не впорались із Китаєм (42:45) і Японією (44:45). Відтак юніорська збірна України зупинилась на 12-му місці.

Шабля, юніори (особисті)Шабля, юніорки (особисті)