Головна / новини / змагання / ЮКС 2024 Тбілісі: Емілі Конрад і Анна Максименко – на п’єдесталі юніорського Кубка світу

Українські шпажистки Емілі Конрад і Анна Максименко вибороли медалі на юніорському Кубку світу в грузинському Тбілісі, у якому загалом узяли участь 154 спортсменки.

16-річна Конрад уперше виграла «золото» на такому рівні, коли її ровесниця Максименко вже вдруге в цьому сезоні піднялась на п’єдестал Кубка світу, здобувши «бронзу».

І Емілі, і Анна вийшли з групи з п’ятьма перемогами з шести можливих і відтак отримали 19-й і 20-й номери посіву відповідно в турі прямого вибування.

На шляху до півфіналу Конрад вибила з боротьби ізраїльтянку Юваль Ізакі (13:12), італійку Свеву Далію (15:14), «нейтральну» Таісію Ларкіну (15:11), угорку Вланку Віраґ Надь (15:11) і китаянку Цзян Хуей Шуан (15:8).

Максименко, своєю чергою, стартувала в 1/64-й фіналу з перемоги над краянкою Ксенією Куштан (15:5), а далі записала до свого активу звитяги над Доріной Мішко (15:9) з Угорщини, Гвендолін Лааротт (15:6) з Франції, Чен Чен (15:12) із Китаю та американкою Ліхі Мачульскі (15:5).

Уже в півфіналі Емілі зустрілась із Сарою Ґу зі США й виграла у неї з перевагою у два уколи – 11:9. Анна ж на цій стадії склала зброю, програвши 19-річній француженці Осіан Франсілльон (15:11).

Відтак фінальну пару в Тбілісі сформували саме Конрад і Франсілльон. Сильнішою ж у боротьбі за «золото» була молодша на три роки українка. Емілі виграла в опонентки з мінімальною перевагою у рахунку – 13:12.

Зазначимо, що вперше в нинішньому сезоні одразу дві представниці України потрапили до переліку медалісток юніорського Кубка світу в особистій першості. Раніше нагороди Кубка світу також вигравали Максименко («золото» в Лаупгаймі) та Аліна Дмитрук («бронза» в Бургосі).

Нагадаємо, що вже 4 лютого, у неділю, Кубок світу в Тбілісі продовжиться командними змаганнями за участю збірної України.