Головна / новини / змагання / ГП 2024 Доха: Шпажистка Дар’я Варфоломєєва здобула дебютну «бронзу» Гран-прі
ГП 2024 Доха: Шпажистка Дар’я Варфоломєєва здобула дебютну «бронзу» Гран-прі

Українська фехтувальниця Дар’я Варфоломєєва стала бронзовою призеркою Гран-прі в катарській Досі, що проходив із 29 до 31 січня.

24-річна українка стартувала в груповому раунді, де виграла три бої з п’яти можливих і відтак пройшла до кваліфікаційного туру прямого вибування під 67-м номером.

На цій стадії вона перемогла іншу українську шпажистку Дарину Заболотну (15:9), а в наступному поєдинку була сильнішою за польку Еву Тшебінську (15:5) і відтак гарантувала собі потрапляння до топ-64 і другий день змагань.

Уже у вирішальний день турніру, 31 січня, Варфоломєєва в першому ж бою натрапила на титуловану опонентку – призерку Олімпійських ігор і чемпіонку світу, італійку Росселлу Ф’ямінго. Українська фехтувальниця зуміла виграти в досвідченішої суперниці. Ба більше, зробила це з суттєвою перевагою в рахунку – 15:6.

Далі, в 1/16 фіналу, Дар’я вибила з боротьби польку Александру Ярецку (15:12), після чого в наступних двох поєдинках здобула звитягу з мінімальною перевагою. Спочатку Варфоломєєва перемогла естонку Вероніку Зуйкову (12:11), а в зустрічі за вихід у півфінал завдала поразки другому номеру світового рейтингу й чинній чемпіонці світу – француженці Марі-Флоран Кандассамі (11:10).

У фінал же українку не пропустила майбутня срібна призерка змагань, італійка Джулія Ріцці. Вона перемогла українську фехтувальницю з перевагою в три уколи – 15:12.

Таким чином Варфоломєєва вперше завершила Гран-прі з медаллю та показала найкращий результат у кар’єрі на такому рівні в особистій першості. До цього її найліпшим показником на турнірі під егідою FIE було 15-те місце на Кубку світу у Ванкувері у 2022 році, а також потрапляння в топ-8 на «сателліті» в Братиславі у 2019.

Шпага, жінки (особисті)Шпага, чоловіки (особисті)