Головна / новини / змагання / ЄКЦ 2024 Бухарест: Шаблісти Анна Суворова та Дмитро Загребельний стали бронзовими призерами етапу в Румунії

Українські фехтувальники Анна Суворова та Дмитро Загребельний вибороли бронзові медалі на етапі Європейського кадетського циклу в румунському Бухаресті.

І для Суворової, і для Загребельного ці нагороди стали дебютними в кар’єрі на рівні Європейського кадетського циклу.

Анна кваліфікувалась до туру прямого вибування як п’ятий номер посіву й на шляху до півфіналу виграла в румунки Дарії Мірон (15:6), краянки Валерії Щепкіної (15:13), американки Алісси Хан (15:12) і румунки Амалії Коваліу (15:14).

У поєдинку ж за вихід до фіналу одеситка поступилась майбутній чемпіонці – грузинці Александрі Куваєвій. Їхнє протистояння завершилось із мінімальною перевагою Куваєвої – 15:14. Суворова ж у підсумку стала третьою серед 132 учасниць.

Загребельний, своєю чергою, на старті «олімпійки» мав не такий високий номер посіву – 67-й.

В 1/64 фіналу нетішинський шабліст переміг француза Базіля Шиворе (15:9), а в наступному поєдинку вибив третій номер турнірної таблиці – ще одного представника Франції, Мішеля Шуері (15:13). Далі ж українець був сильнішим за американця Александера Шипіціна (15:9), румуна Горія Нуту (15:10) та француза Тітуана Шавеля (15:14).

Як і Суворова, Загребельний свій поєдинок за вихід у фінал програв із розривом усього-на-всього в один удар. На цій стадії він поступився болгарину Ніколаю-Томасу Ґеорґієву (15:14), який, зрештою, і став чемпіоном у Румунії. Дмитро ж завершив виступ у топ-3, коли загалом у змаганнях узяли участь 144 фехтувальники.

До слова, українські збірні були представлені й у командному турнірі в Бухаресті.

Так, Суворова, Щепкіна, Майя Величко та Вероніка Іванова стали п’ятими. В 1/8-й вони перемогли «Румунію – 3» (45:24), але далі поступились збірній «Велика Британія – 1» (35:45). Уже в боротьбі за 5-8 позиції українки виграли дві зустрічі поспіль – над «Румунією – 2» (45:35) та «Грецією – 1» (45:42).

У турнірі кадетів найліпша українська команда стала шостою. Загребельний, Андрій Фещенко, Даніїл Абросімов і Матвій Барабаш стартували зі звитяги над збірною «Греція – 2» (45:37), а в поєдинку за вихід у четвірку найсильніших програли першій команді Франції (30:45).

Далі ж українці виграли у «Румунії – 3» (45:42), але програли Азербайджану (41:45) в бою за п’яту сходинку.

Шабля, кадети (особисті)Шабля, кадетки (особисті)