Головна / новини / змагання / ЄКЦ 2024 Нові Сад: Українські шпажисти й шпажистки привезли з Сербії одразу шість медалей

Протягом 27-28 січня сербське місто Нові Сад приймало етап Європейського кадетського циклу з фехтування на шпагах.

За підсумками цих змагань збірна України стала лідеркою за кількістю здобутих нагород – по дві золоті, срібні та бронзові. Стільки ж медалей, а саме шість, виграли й угорські фехтувальники, однак у них на одне «золото» менше й відтак – друге місце в підсумковому заліку.

У перший день етапу, 27-го січня, в особистій першості «срібло» виборов львів’янин Максим Гула. На шляху до фіналу він вибив із боротьби турецьких шпажистів Мехмета Ільґара Чевізічі (15:10) й Барту Омербаса (15:10), угорця Зерінда Берталана Бача (15:5), а в поєдинку за потрапляння в топ-8 з мінімальною перевагою здолав другий номер посіву – одного з лідерів кадетської збірної України Максима Микитенка (15:14).

Далі ж Гула пройшов ще двох представників Угорщини – Мате Балінта Антала (15:13) й Арона Петровскі (15:14), а у фіналі поступився британцю Саміру Сандеру Раджану (9:15). Так, Максим виборов свою першу медаль на такому рівні в сезоні 2023/24 років.

Також срібними медалями відзначились і українські шпажистки в командному турнірі. Марія Середа, Тамара Сич, Поліна Спиридонова й Маргарита Ангарська стартували з перемоги над збірною «Україна – 4» (45:25) у складі Катерини Петрусь, Ангеліни Чорної й Поліни Старішко, після чого також були сильнішими за Азербайджан (45:29), Туреччину (45:34) і тільки у фіналі поступились угоркам (38:45).

У другий же день українські шпажистки й шпажисти здобули вдвічі більше медалей, аніж у перший.

Дебютне «золото» Україні принесла дніпрянка Марія Середа в індивідуальних змаганнях. В 1/32 фіналу вона виграла в грекині Анни Рафаелли Салавори (15:6), а далі записала до свого активу перемоги над Евелін Порколаб (15:10) з Угорщини, Хадіджою Гасанлі (15:5) з Азербайджану, краянкою Єлизаветою Горбачук (15:9) та ще однією угоркою Анною Сілар (15:11).

У фіналі ж Марія з перевагою у шість уколів завершила протистояння над першим номером посіву, Лотті Горвас, (15:9) і вперше в кар’єрі потрапила на п’єдестал Європейського кадетського циклу в особистій першості.

До слова, у Нові Сад міг бути й «український» фінал. За крок до вирішального поєдинку зупинилась харків’янка Тамара Сич, яка програла Горвас всього-на-всього одним уколом (14:15).

Так само дві нагороди цього змагального дня здобули й шпажисти в командних змаганнях.

Збірна «Україна – 2», яку представляли Арсеній Прокофьєв, Максим Кривонос і Марк Стасовський, здобула друге «золото», перемігши на своєму шляху команди MIX-TEAM (45:44) й «Угорщина – 2» (45:42), а також збірну Азербайджану (45:38) та других номерів посіву – українців Максима Микитенка, Максима Гулу, Андрія Скока й Мирона Дурневича (45:32).

Відтак у фіналі збірна «Україна – 2» перемогла угорців з рахунком 45:39 й виборола «золото», а представники команди «Україна» реабілітувались за поразку від земляків у протистоянні за «бронзу». У «бронзовій» зустрічі Скок, Дурневич, Максименко й Гула були сильнішими за Туреччину (45:29).

Шпага, кадети (особисті)Шпага, кадетки (особисті)
1. Самір Сандер Раджан (Велика Британія)