Головна / новини / змагання / ЮКС 2023 Екс-ан-Прованс: Єлизар Дирда завершив виступ у Франції з особистим рекордом, збірна України стала 12-ою

У французькому Екс-ан-Провансі пройшов юніорський Кубок світу з фехтування на рапірах серед юнаків. Зокрема, у Франції виступили й сім українських фехтувальників.

Найдалі з представників збірної України зумів пробитись Єлизар Дирда, який став 17-м з 209-ти учасників змагань. Ба більше, 17-те місце є найкращим результатом для 18-річного миколаївського рапіриста на такому рівні. До цього він також проходив до 1/16 фіналу на Кубку світу в Удіне минулого сезону, але там він став 26-м.

В Екс-ан-Провансі, своєю чергою, Дирда виграв усі бої в групі – шість із шести – і відтак вийшов до туру прямого вибування під 12-м номером посіву.

Уже в 1/64 фіналу українець із розривом в один укол здолав італійця Федеріко Ґреґанті (15:14), після чого переміг Нуму Кріста (15:11) з Франції, а в 1/16-й поступився Лам Го Лонгу (11:15) з Гонконгу й зупинився на 17-й позиції.

У командній першості збірна України в складі Дирди, Ярослава Муругіна, Андрія Черкашина й Артема Коржового завершила виступ на 12-му місці.

В 1/8 українці програли одним уколом Великій Британії (44:45), після чого виграли в Іспанії (45:43), поступились Гонконгу (31:45), а в протистоянні за 11-ту сходинку підсумкового заліку не впорались із Німеччиною (39:45).

Рапіра, юніори (особисті)Рапіра, юніори (командні)