Головна / новини / змагання / КС 2024 Париж: українські рапіристи й рапіристки відновили міжнародний сезон на рівні Кубка світу в Парижі

З 11 до 14 січня місто-господар прийдешніх Олімпійських ігор 2024 прийняв Кубок світу з фехтування на рапірах. Так, у змаганнях у Парижі взяли участь вісім рапіристок і десять рапіристів з України.

В особистій першості єдиною представницею української збірної в 1/16 фіналу стала Ольга Сопіт. На груповому етапі вона виграла п’ять боїв із шести й таким чином одразу відібралась до туру прямого вибування, а саме – 1/32-ої.

До слова, серед українських фехтувальниць тільки Ольга зуміла продовжити виступ у другий день індивідуальних змагань. Ще дві українки дійшли до фінального поєдинку у кваліфікації, але, зрештою, поступились: Катерина Буденко програла Катеріні Лунг (13:14) зі США, а Дарія Миронюк – італійці Еріці Чіпрессі (11:15).

Сопіт же в 1/32 фіналу зуміла записати до свого активу дебютну перемогу на дорослому Кубку світу у вирішальний день турніру. Так, 20-річна киянка була сильнішою за француженку Аніту Блаз (15:12).

Розвинути ж цей успіх Ользі не вдалось – у наступному поєдинку вона зустрілась із першим номером посіву, чемпіонкою світу та призеркою Олімпіади 2020, Аліче Вольпі. Італійка виграла в української фехтувальниці з перевагою у десять пунктів – 15:5. Відтак Сопіт склала зброю в 1/16-й, але з найкращим результатом у кар’єрі на такому рівні – 27-ме місце з 229 учасниць.

У чоловічих змаганнях, своєю чергою, одразу троє українських фехтувальників відібрались до 1/32-ої. Зокрема, це вдалось Дмитру Чучукалу, Даниїлу Гойді та Андрію Погребняку. Водночас ніхто з них не зміг пройти стартовий поєдинок другого змагального дня.

Дмитро поступився чемпіону світу й призеру Олімпіади 2016, Майлзу Чемлі-Вотсону (6:15) зі США, Андрій Погребняк не впорався з італійцем Едоардо Лупері (12:15), а Даниїл зазнав поразки від олімпійського чемпіона й одного з лідерів світового рейтингу – француза Енцо Лефора (9:15). Відтак Погребняк став 40-м, Чучукало – 52-м, а Гойда – 59-м. До речі, для 23-річного Даниїла цей результат є найкращим у кар’єрі на дорослому Кубку світу.

У командному ж турнірі, який пройшов 14-го січня, обидві збірні України посіли 17-ті місця. Жіноча команда в складі Аліни Полозюк, Дарії Миронюк, Ольги Сопіт і Катерини Буденко в 1/16 фіналу поступилась одним уколом Ізраїлю (41:42). А Дмитро Чучукало, Даниїл Гойда, Клод Юнес і Євген Лазаренко, своєю чергою, на цій же стадії програли Сінгапуру (38:45).

Рапіра, жінки (особисті)Рапіра, чоловіки (особисті)