Головна / новини / змагання / ЮКС 2024 Удіне: українські рапіристки зупинились за крок від бронзових нагород Кубка світу серед юніорів

Італійський Удіне 6-7 січня прийняв юніорський Кубок світу з фехтування на рапірах, який зібрав учасників із 45-ти країн. Зокрема, від України в Італії виступили по дев’ять рапіристів і рапіристок.

Найкращий результат у межах Кубка світу вдалось показати українським фехтувальницям у командній першості. Так, Крістіна Петрова, Єлизавета Чижикова, Аглая Борисова та Вікторія Горпенченко стали четвертими з 19-ти збірних-учасниць.

Українки як п’ятий номер посіву стартували одразу в 1/8 фіналу, де виграли в Сінгапуру (45:22), після чого перемогли Румунію (39:30) й гарантували собі потрапляння в топ-4. Розвинути ж цей успіх українським рапіристкам не вдалось. У зустрічі за вихід у фінал вони поступились майбутнім срібним призеркам, італійкам (19:45), а в поєдинку за «бронзу» «синьо-жовті» не впорались із француженками (29:45).

Попри поразку, змагання в Удіне Петрова, Борисова, Чижикова та Горпенченко завершили з рекордом, адже четверте місце – це поки що найкращий результат для українських рапіристок у сезоні 2023/24 років. До цього вони були п’ятими на аналогічному Кубку світу в Туреччині.

Чоловіча збірна в Удіне, своєю чергою, не зуміла наблизитись до «медальних» позицій. Так, Артем Коржовой, Андрій Черкашин, Єлизар Дирда та Ярослав Муругін в 1/8-й програли німцям (37:45) і відтак могли претендувати тільки на 9-16-ті місця. Уже після поразки Німеччині українці виграли в Туреччини (45:37), поступились Угорщині (42:45) і були сильнішими за шведів (45:43). Таким чином Дирда, Муругін, Черкашин і Коржовой стали 11-ми.

До слова, днем раніше, українські рапіристи та рапіристки також брали участь в індивідуальних змаганнях. Зокрема, у юніорок найдалі зуміла пройти Мілана Степовик. Вона дісталась 1/16 фіналу, де поступилась румунці Андрееї Дінці (13:15) й стала 30-ою. У юніорів же серед українців найліпший результат мав Артем Коржовой. Він єдиний пройшов до 1/64-ої. Далі ж його не пустив поляк Каміл Томечек, який переміг його з рахунком 15:11. Так, Артем посів підсумкове 47-ме місце.

Нагадаємо, що наступні юніорські Кубки світу з фехтування на рапірах пройдуть 20-21 січня, а містами-господарями цих змагань стануть хорватський Загреб і французький Екс-ан-Прованс.

Рапіра, юніорки (особисті)Рапіра, юніори (особисті)