Головна / новини / змагання / ЮКС 2024 Будапешт: шаблісти Дарій Лукашенко та Софія Головкіна дійшли до топ-8 першого старту нового року

Протягом 6-7 січня в угорському Будапешті пройшов перший юніорський Кубок світу з фехтування на шаблях у 2024 році. У цих змаганнях, зокрема, узяли участь четверо шаблісток і вісім шаблістів із України.

Одразу двоє представників української команди – Дарій Лукашенко та Софія Головкіна – зуміли пробитись до вісімки найсильніших. Так, у групі Головкіна виграла чотири бої з шести, коли Лукашенко – п’ять. Відтак Софія стартувала в турі прямого вибування під 42-м номером посіву, а Дарій – під 29-м.

Уже в 1/64 фіналу українська шаблістка перемогла туркеню Зехру Нехір Чіхан (15:11), а далі вибила з боротьби двох румунок – Амалію Коваліу (15:14) й Катінку Думітру (15:9). В 1/8-й, своєю чергою, Головкіна була сильнішою за сьомий номер посіву – польку Зузанну Ленкєвіч (15:2), а в наступному поєдинку програла майбутній чемпіонці – угорці Анні Шпіс. Їхня зустріч завершилась із рахунком 15:6 на користь угорської фехтувальниці, Софія ж у підсумку зупинилась на сьомому місці.

Такий фінальний результат показав і Лукашенко. Він, як і Головкіна, розпочав виступ у «олімпійці» в 1/64-й, де переміг німця Леонарда Вебера (15:8). Далі ж український шабліст записав до свого активу звитяги над Мірко Петруцем (15:10) з Угорщини, Хайме Флоресом (15:13) з Іспанії та Касіаном Чіду (15:7) з Румунії. У протистоянні ж за вихід у півфінал українець поступився французькому шаблісту Акселю Погу. Дарій програв йому трьома ударами – 12:15 – і став сьомим.

Після виступу в індивідуальні першості, українські шаблісти й шаблістки також змагались і в командному турнірі, що пройшов у неділю, 7-го січня.

Юніорська збірна в складі Станіслава Закутнього, Дарія Лукашенка, Даніїла Скорохода та Дмитра Колобаєва посіла 12-те місце. В 1/16-й українці перемогли греків (45:34), після чого програли Туреччині (38:45). Уже в зустрічах за 9-16-ті позиції «синьо-жовті» виграли в Бразилії (45:22), а далі одним ударом програли Гонконгу (44:45) і двома – Південній Кореї (43:45).

Українська команда юніорок, яку представили Софія Головкіна, Валерія Моренець-Кубанська, Вікторія Коротченко та Майя Величко, своєю чергою, стала 11-ою. Так, в 1/8-й вони зазнали поразки від німкень (32:45), а потім у боях за 9-16-ті місця виграли в Греції (45:40), програли Гонконгу (43:45) й були сильнішими за Сінгапур (45:26).

Нагадаємо, що наступні юніорські Кубки світу з фехтування на шаблях 20-21 січня прийматимуть Сеговія (Іспанія) та Бостон (США).

Шабля, юніори (особисті)Шабля, юніорки (особисті)