Головна / новини / змагання / ЮКС 2024 Удіне: шпажисти Анна Максименко та Максим Перчук – у десятці найсильніших Кубка світу серед юніорів

Уже 4-го січня 2024 року відновився міжнародний фехтувальний сезон. Зокрема, перший старт прийняв італійський Удіне, де відбулись індивідуальні змагання юніорського Кубка світу з фехтування на шпагах.

У першому турнірі нового року взяли участь одразу 12 шпажистів і 11 шпажисток з України. При цьому двоє представників України ввійшли до десятки найсильніших Кубка світу, а саме – Максим Перчук і Анна Максименко.

Максименко загалом показала найкращий результат серед усіх українців, адже вона стала єдиною фехтувальницею, що дійшла до чвертьфіналу.

Так, 16-річна Максименко стартувала в групі з чотирма перемогами з шести можливих і кваліфікувалась до туру прямого вибування під 61-м номером посіву. Уже в 1/64 фіналу вона виграла в австрійської фехтувальниці Ліллі-Елеонор Кляйнерт (15:9), далі пройшла шведку Ліннею Ерікссон (15:9) і китаянку Цзян Хуей Шуай (15:7), а в бою за вихід до топ-8 вибила з боротьби ще одну китайську спортсменку – Лі Шинь Яо (15:13).

У наступному ж поєдинку майбутня чемпіонка Кубка світу – угорка Река Шаламон – завадила Максименко пробитись до четвірки найкращих. Українка поступилась старшій за неї на три роки суперниці з рахунком 13:15. Таким чином Анна завершила виступ на шостій позиції серед 215-ти учасниць.

Перчук, своєю чергою, виграв усі шість боїв у групі й отримав одразу десятий номер посіву в «олімпійці». У першому ж поєдинку на вибування він був сильнішим за Ерве Коллінга (15:12) з Люксембурга, після чого переміг француза Айна Раамефі (15:11) та іспанця Гілльєрмо Хуанеса (15:7). В 1/8-й же 17-річний Максим поступився майбутньому володарю «бронзи» – Оксансу Доріго (11:15) з Франції – та став дев’ятим у підсумковому заліку з 272-х учасників.

До слова, для Максима це вже друге поспіль потрапляння до топ-16 на юніорському Кубку світу в сезоні 2023/24 років. Ба більше, дев’яте місце – його найкращий результат у кар’єрі на такому рівні.  Водночас Анна вже ставала переможницею аналогічних змагань цього грудня в німецькому Лаупгаймі.

Нагадаємо, що наступні юніорські Кубки світу з фехтування на шпагах прийматимуть Ташкент (Узбекистан) і Манама (Бахрейн). Змагання відбудуться 20-21 січня.

Шпага, юніори (особисті)Шпага, юніорки (особисті)