Головна / новини / змагання / ЮКС 2023 Афіни: Максим Перчук і Дмитро Плаксін – у топ-16 юніорського Кубка світу, збірна України завершила виступ сьомою

Протягом 16-17 грудня грецькі Афіни прийняли юніорських Кубок світу з фехтування на шпагах серед юнаків. Загалом у змаганнях узяли участь 282 спортсмени з 36-ти країн. Серед них були й 11 українців.

Найдалі з українських спортсменів пройшли перший та третій номер національного рейтингу юніорів – Максим Перчук і Дмитро Плаксін. Перчук вийшов із групи зі 100% показником перемог, коли Плаксін виграв три бої з шести. Відтак Максим став третім номером посіву, коли Дмитро отримав 132-й.

У турі прямого вибування Перчук пропустив перший поєдинок, а от Плаксін із розривом в один укол здобув звитягу над Войцехом Марчаком (15:14) із Польщі. Далі ж Дмитро був сильнішим за четвертий номер турнірної сітки, українця Лева Майстренка (15:10), а потім вибив із боротьби ще одного поляка Войцеха Жичняка (15:7) і словака Даніеля Ондо (15:11). Зупинив же українського шпажиста майбутній віцечемпіон Кубка, Маттео Галассі з Італії. Він переміг Плаксіна з рахунком 15:3.

Щодо Перчука, то він стартував у «олімпійці» з перемоги над швейцарцем Джанлукою Віхтом (15:12), після чого виграв у поляка Шимона Войчеховські (15:12) та в американця Деніеля Лі (15:5). А в 1/8 фіналу не впорався з іншим американським шпажистом Генрі Лоусоном (10:15). Таким чином у підсумковому заліку Максим завершив виступ на 10-му місці, а Дмитро – на 16-му.

Уже наступного дня, 17-го грудня, до Перчука в командному турнірі приєднались Данііл Мазур, Роман Самойлов і Андрій Гуменюк.

В 1/16 фіналу українці як дев’ятий номер посіву виграли в Австрії (44:22), у протистоянні за вихід у топ-8 здобули звитягу над Естонією (45:36), а в наступній зустрічі трьома уколами поступились німцям (45:42). Уже в поєдинках за 5-8-мі позиції «синьо-жовта» команда програла Румунії (37:45), а в бою за сьоме місце була сильнішою за Велику Британію (45:37).

Шпага, юніори (особисті)Шпага, юніори (командні)