Головна / новини / змагання / КС 2023 Ванкувер: Джоан Фейбі Бежура та Емілі Конрад потрапили у шістнадцятку найсильніших, Ігор Рейзлін і Євген Макієнко – до топ-64

Протягом 8-9 грудня Ванкувер прийняв жіночі та чоловічі індивідуальні змагання в межах Кубка світу з фехтування на шпагах. У ці дні в Канаді виступали, зокрема, і українські шпажистки й шпажисти.

Так, одразу дві українки зуміли дійти до 1/8 фіналу: одна з лідерок збірної України Джоан Фейбі Бежура, а також 16-річна кадетка Емілі Конрад. Обидві розпочинали виступ у груповому раунді, де Бежура виграла п’ять боїв із шести, коли Конрад – чотири.

Відтак і Емілі, і Джоан Фейбі ще мали подолати кваліфікацію в турі прямого вибування, із чим вони впорались. Бежура виграла в перуанки Марії Луїзи Дойг Кальдерон (15:11), а Конрад спочатку пройшла японку Гаруну Бабу (15:10), після чого перемогла Юе Шин Шин (15:11) з Китаю.

Уже в 1/32 фіналу 16-річна українка вибила з боротьби чемпіонку світу та призерку Олімпіади-2020 – Мару Наваррію з Італії, яка старша за опонентку на 22 роки. Їхній бій завершився за мінімальної переваги Конрад – 13:12. Далі ж вона виграла в ще однієї італійки – Гаї Традіті (15:12), а в бою за вихід у топ-8 поступилась естонці Крістіні Кууск (7:12) й стала 15-ою в підсумковому заліку.

Бежура, своєю чергою, стартувала в другий змагальний день із впевненої перемоги над ізраїльтянкою Яною Ботвіннік (15:4), а потім одним уколом перемогла дворазову чемпіонку світу та п’ятий номер посіву – Се Ра Сонг (13:12) із Південної Кореї. Пробитись далі українській шпажистці не вдалось – на заваді стала майбутня бронзова призерка Кубка, француженка Камілль Набет. Вона виграла в Джоан Фейбі з рахунком 15:7. Таким чином Бежура завершила виступ на 13-й сходинці.

До речі, ще три представниці України – Влада Харькова, Єва Мазур і Дар’я Варфоломєєва – зупинились в 1/32 фіналу, а Олена Кривицька потрапила в топ-32. На стадії 1/16-ої українська фехтувальниця програла майбутній чемпіонці Кораліні Віталіс (12:15) із Франції.

Щодо чоловічого турніру, то тут тільки двоє українців зуміли подолати відбір і взяти участь у другому змагальному дні. Це вдалось Ігорю Рейзліну та Євгену Макієнку.

Ігор виграв п’ять боїв із шести в групі, коли Євген – три. Після цього Макієнко переміг британця Джеймса Гоувена (15:9), перший номер турнірної сітки й партнера по команді Нікіту Кошмана (15:13), а у вирішальному поєдинку відбору був сильнішим за Макса Рода (14:8) з Португалії. Рейзлін, своєю чергою, записав до активу перемоги над естонцем Іліаном Бобровим (14:13) та шведом Йонатаном Свенссоном (15:12).

Уже в 1/32 фіналу обидва українські фехтувальники поступились суперникам усього-на-всього одним уколом. Макієнко програв другому номеру посіву – чемпіону Європи Давіде Ді Веролі (12:13) з Італії, коли Рейзлін поступився п’ятиразовому чемпіону світу Янніку Борелю (14:15) з Франції. Так, Ігор посів 46-те підсумкове місце, а Євген – 63-тє.

Шпага, жінки (особисті)Шпага, чоловіки (особисті)