Головна / новини / змагання / ЄКЦ 2023 Копенгаген: подвійний подіум для українських шпажистів і шпажисток у Данії

Протягом 10-11 грудня данський Копенгаген прийняв етап Європейського кадетського циклу з фехтування на шпагах, і одразу дві українські збірні піднялись на п’єдестал цих змагань.

У командному турнірі кадетів Арсеній Прокоф’єв, Максим Гула, Андрій Скок і Мирон Дурневич посіли перше місце з 48 збірних-учасниць.

В 1/16-й українські шпажисти виграли в першої команди Естонії (45:39), далі вибили з боротьби Німеччину (45:32), а в бою за потрапляння до топ-4 перемогли французів (45:39).

Наступна ж зустріч зі збірною «Італія – 2» стала однією з найважчих за цей змагальний день. На старті італійці захопили лідерство, але ближче до екватора протистояння «синьо-жовті» зуміли перехопити ініціативу. Перед завершальним боєм між Гулою та Ніколо Соннесою перевага України складала лише один бал – 36:35, і Максим зумів зберегти її. І Гула, і Соннесса завдали один одному по сім уколів, відтак підсумковий рахунок – 43:42 на користь української команди.

У фіналі ж українці зустрілись із першою збірною Італії. На відміну від попереднього протистояння, тут майже до самого завершення попереду були італійські шпажисти. Водночас, як і в півфіналі, усе вирішилось у заключному поєдинку. За рахунку 28:28 Гула виграв у Федеріко Вароне з перевагою у сім пунктів – 10:3 – і таким чином поставив «золоту» крапку на цьому турнірі.

Українська збірна кадеток у складі Аліни Дмитрук, Поліни Спиридонової та Тамари Сич, своєю чергою, закінчила виступ у Копенгагені з «бронзою». Загалом же конкуренцію їм склали 36 команд-учасниць.

В 1/16-й українські шпажистки виграли в «Іспанія – 4» (45:25). А от далі на них чекали три італійські збірні поспіль: спочатку українки перемогли «Італія – 5» (45:32) та «Італія – 2» (39:36), а в бою за вихід у фінал не впорались із першою командою Італії. Українські фехтувальниці поступились всього-на-всього двома уколами – 43:45 – і відтак могли претендувати лише на бронзові нагороди.

У зустрічі ж за «бронзу» українки з суттєвою перевагою виграли у шведок – розрив становив 16 уколів (45:29) – і здобули бронзові медалі етапу.

До слова, днем раніше, 10-го грудня, українські шпажисти та шпажистки також узяли участь в особистих змаганнях у межах цього етапу. Серед кадеток найліпші результати були в Аліни Дмитрук і Поліни Спиридонової – 19-те і 23-тє місця відповідно. У кадетів же в топ-32 потрапили Максим Гула, Марк Стасовський і Андрій Скок.

Шпага, кадетки (командні)Шпага, кадети (командні)