Головна / новини / змагання / КС 2023 Токонаме: українські рапіристи закрили міжнародний сезон у 2023 році
КС 2023 Токонаме: українські рапіристи закрили міжнародний сезон у 2023 році

Японський Токонаме прийняв останній у 2023 році Кубок світу з фехтування на рапірах серед чоловіків. У змаганнях узяли участь 219 фехтувальників із 35-ти країн, серед яких були й шість українців.

Найдалі з українських рапіристів в особистій першості зумів пройти Андрій Погребняк – він єдиний відібрався до другого змагального дня. Зокрема, він розпочав виступ у груповому раунді, де виграв усі бої – шість із шести можливих. Таким чином українець напряму кваліфікувався до топ-64.

В 1/32 фіналу Погребняк зустрівся з представником Гонконгу Ніколасом Едвардом Чой. Сильнішим був гонконзький рапірист, який завершив поєдинок на свою користь із перевагою у два уколи – 15:13. Погребняк же зупинився на 43-му підсумковому місці.

Щодо інших українських фехтувальників, то Ростислав Герцик, Андрій Щерба та Клод Юнес вийшли з групи, але склали зброю в першому бою у відбірковому турі прямого вибування. Євген Лазаренко та Богдан Пнівчук, своєю чергою, зупинились на груповій стадії.

У командному ж турнірі збірна України в складі Ростислава Герцика, Клода Юнеса, Андрія Погребняка та Євгена Лазаренка закінчила виступ на 15-й позиції. В 1/16-й українські рапіристи перемогли Сінгапур (45:33), далі зазнали поразки від Китаю, а в зустрічах за 9-16 місця поступились Великій Британії (43:45) та Канаді (41:45), але виграли в Бельгії (45:39).

Рапіра, чоловіки (особисті)Рапіра, чоловіки (командні)