Головна / новини / змагання / ГП 2023 Орлеан: Ольга Харлан виграла 28 нагороду на турнірах серії Гран-прі
ГП 2023 Орлеан: Ольга Харлан виграла 28 нагороду на турнірах серії Гран-прі

Українська шаблістка Ольга Харлан стала срібною призеркою Гран-прі у французькому Орлеані.

Завдяки високій позиції у світовому рейтингу українка отримала сьомий номер посіву й відтак пропустила перший відбірковий день змагань. Харлан стартувала одразу в 1/32-й.

На цій стадії українська фехтувальниця перемогла італійку Ребекку Гаргано (15:13), після чого виграла в угорки Емеше Домонкош (15:8) та ще в однієї представниці Італії К’яри Морміле (15:7).

У поєдинку ж за вихід у півфінал Ольга була сильнішою за другий номер посіву – Чон Ха Йон (15:13) із Південної Кореї, а на шляху до фіналу вибила з боротьби француженку Сесілію Бердер (15:11).

Лише у фінальному поєдинку українська шаблістка зазнала поразки. У зустрічі з Манон Апіті-Бруне Ольга тривалий час займала лідерську позицію, однак господарка змагань усе ж зуміла відігратись і здобути своє перше «золото» на рівні Гран-прі. Поєдинок завершився за рахунку 15:12 на користь Апіті-Бруне.

Для Харлан, своєю чергою, «срібло» в Орлеані стало вже 28-ою нагородою на турнірах цієї серії. Ба більше, саме в Орлеані українка вже тричі ставала чемпіонкою та ще два рази – срібною призеркою.

Зауважимо, що загалом у Франції виступали 183 шаблістки, серед них – шість представниць України. Окрім Харлан, до топ-16 також пройшла Аліна Комащук, яка в 1/32-й виграла в 13-го номеру посіву – Юн Джи Су (15:11) з Південної Кореї, далі перемогла американку Татьяну Назлимов (15:12), а в бою за вихід до вісімки найсильніших програла угорці Ренаті Катоні (11:15) й у підсумку стала 14-ою.

У цей же день, 9-го грудня, за призи Гран-прі змагались і шаблісти. Однак тут українцям не вдалось подолати стартовий рубіж вирішальної стадії змагань. В 1/32-й Юрій Цап поступився майбутньому срібному призеру – французу Максіму П’янфетті (10:15), а Олексій Стаценко всього-на-всього одним ударом програв третьому номеру світового рейтингу – Елі Дершвіцу (14:15) зі США. Так, Юрій став 52-м, коли Олексій – 61-м.

Шабля, жінки (особисті)Шабля, чоловіки (особисті)