Головна / новини / змагання / МТ 2023 Варшава: українська шпажистка Аліна Дмитрук – бронзова призерка Кубка Варшави

Українка Аліна Дмитрук виборола бронзову нагороду на відкритому Кубку Варшави з фехтування на шпагах. Турнір відбувся 25 листопада й зібрав 97 учасниць із чотирьох країн Європи: Іспанії, України, Чехії й безпосередньо Польщі.

14-річна Дмитрук виграла всі бої на груповій стадії і відтак кваліфікувалась до «олімпійки» з десятого місця.

В 1/32 фіналу вихованка «Львівської академії фехтування» перемогла польку Катаржину Кнапік (15:9), після чого вибила з боротьби ще одну господарку змагань – Домініку Ядчак (15:3). А в поєдинку за потрапляння до топ-8 була сильнішою за краянку Олександру Романову (15:10).

Уже в наступному бою Аліна зуміла з перевагою у вісім уколів виграти в другого номеру посіву – польки Вероніки Яніцкої (15:7) – і таким чином гарантувала собі медаль міжнародного турніру.

До фіналу ж Дмитрук не пустила досвідчена Рената Кнапік-Мязга – одна з лідерок збірної Польщі, чемпіонка Європи (2019) та світу (2023) в командній першості. Бій завершився на користь польської шпажистки з рахунком 15:11. До слова, саме Рената в підсумку й стала чемпіонкою змагань.

Зауважимо, що Романова, яка поступилась Дмитрук в 1/8-й, зрештою, стала 15-ою. А ще дві українки – Катерина Ламза та Олександра Лазаренко – завершили виступ у топ-32. Лазаренко в 1/16 фіналу програла лідерці посіву – польці Барбарі Брих (8:15), а Ламза поступилась іншій польській шпажистці Сарі Питці (12:15). Відтак Катерина посіла 32-ге місце, а Олександра – 27-ме.