Головна / новини / змагання / ЕКЦ 2023 Будапешт: Аглая Борисова замкнула вісімку найсильніших, юнаки виступили в командній першості

У Будапешті завершився етап кадетського циклу з фехтування на рапірах. В останній день змагань, 12 листопада, за медалі боролись юнаки в командному турнірі, а дівчата – в особистому.

Найкращий результат серед українських фехтувальниць показала вихованка ДЮСШ «Армієць» Аглая Борисова, яка стала восьмою з 246-ти учасниць. У груповому турі киянка виграла п’ять боїв із шести й відтак отримала 26-й номер посіву в «олімпійці».

В 1/64 фіналу Борисова перемогла польку Бьянку Телатинску (15:5), далі впевнено пройшла італійку Аніту Свеву Бетті (15:6), у бою за потрапляння до топ-16 вибила з боротьби ще одну італійську рапіристку – Джиорджию Меллоні (13:7), а після цього була сильнішою за представницю Молдови Ульяну-Думітріту Жосан (15:11).

Від п’єдесталу українку відділив буквально один укол. У протистояння за вихід у півфінал Аглая поступилась майбутній чемпіонці етапу – італійці Людовіці Францоні. Їхній бій закінчився з рахунком 13:12 на користь італійської фехтувальниці. Борисова, своєю чергою, зупинилась на восьмому місці в підсумковому заліку.

До слова, ще дві українки – Мілана Степовик і Світлана Бризгалова – зуміли пробитись до 1/32 фіналу. Так, Бризгалова в рівній боротьбі поступилась на цій стадії француженці Алексині Чайдакіс (14:15), а Степовик зупинилась в 1/16 – там вона програла майбутній володарці «бронзи» – єгиптянці Сарі Амр Хоссни (12:15). Відтак Мілана стала 20-ою, а Світлана – 35-ою.

Зауважимо, що в цей же день у Будапешті змагалось одразу п’ять українських збірних у командній першості. Найліпший результат показала команда «Україна» в складі Володимира Бачика, Данила Матяша, Андрія Сімонова й Івана Жигурського. В 1/16-й українці поступились збірній «Польща – 3» (39:45) і таким чином стали 18-ми.