Головна / новини / змагання / КС 2023 Берн: Ігор Рейзлін зупинився за крок від вісімки найсильніших, у команді українці показали 12-й результат

У швейцарському Берні завершився Кубок світу з фехтування на шпагах серед чоловіків, де за нагороди найвищого ґатунку боролись 328 спортсменів із 57-ми країн. Від України ж було одразу 12 представників, але лише двоє з них – Ігор Рейзлін і Євген Макієнко – зуміли продовжити виступ у другий день змагань.

На груповій стадії Ігор виграв усі поєдинки – шість із шести, коли Євген записав до свого активу три перемоги. Відтак Рейзлін напряму потрапив до 1/32 фіналу, на Макієнка ж очікував відбірковий тур прямого вибування. На цьому етапі українець переміг Хой Сан Фонга (15:4) з Гонконгу, бронзового призера Токіо-2020 в командній першості – корейця Квон Юн Джуна (15:10), а також єгиптянина Ахмада Ельсоккарі (15:8).

Відтак у другий змагальний день Макієнко продовжив виступ у боях на вибування під 54-м номером, Рейзлін, своєю чергою, лише розпочинав, отримавши 23-й номер посіву. Уже в 1/32-й Ігор та Євген перемогли представників Венесуели: Рейзлін був сильнішим за Ґрабіеля Луґо (15:12), а Макієнко виграв у Рубена Лімардо Ґаскона (10:9), який є дворазовим призером чемпіонатів світу в індивідуальному розряді.

У наступному ж раунді першим зброю склав Євген – він поступився чеху Іржі Берану (14:7). Водночас Ігор вибив із боротьби іспанця Хуана Педро Ромеро (15:7), а в поєдинку за вихід у топ-8 поступився чинному чемпіону Олімпіади в командній першості – японцю Мінобе Кадзуясу. Бій завершився із мінімальною перевагою японського шпажиста – 7:6. Таким чином Рейзлін завершив виступ на 12-й позиції, а Макієнко – на 29-й.

До слова, у командному турнірі збірна України в складі Ігоря Рейзліна, Нікіти Кошмана, Романа Свічкаря та Євгена Макієнка посіла підсумкове 12-те місце з 33-х країн-учасниць.

В 1/16 фіналу українці з перевагою в чотири уколи перемогли Нідерланди (40:36), а далі програли майбутній срібним призерам – італійцям (27:45). У боях за 9-16-ті позиції «синьо-жовті» здобули звитягу над Чехією (45:43), але після поступились одним уколом іспанцям (35:36) та програли Китаю (34:45) в поєдинку за 11-те місце.