Головна / новини / змагання / КС 2023 Стамбул: Клод Юнес увійшов до топ-32, збірна України показала 12-й результат

Протягом 11-12 листопада турецький Стамбул прийняв Кубок світу з фехтування на рапірах серед чоловіків. При цьому в першому такому старті в сезоні 2023/24 років узяли участь одразу 242 рапіристи з 50-ти країн світу.

Від України в Туреччині виступили сім спортсменів, а саме Андрій Черкашин, Даниїл Гойда, Максим Коржовой, Євген Лазаренко, Андрій Погребняк, Андрій Щерба та Клод Юнес. Найдалі ж зумів пройти останній, і він же став єдиним українським рапіристом, який виступав і в другий змагальний день.

Так, Юнес стартував у груповому раунді, де виграв усі бої й відтак одразу кваліфікувався до 1/32 фіналу. Уже на цій стадії Клод переміг японця Рікі Оіши (15:11), а в наступному поєдинку зазнав поразки від майбутнього бронзового призера цього турніру – італійця Джуліо Ломбарді. Їхня зустріч завершилась із рахунком 15:4 на користь італійського фехтувальника.

До слова, інші українські рапіристи – Андрій Погребняк, Даниїл Гойда, Євген Лазаренко та Андрій Черкашин – зупинились у відбірковому турі прямого вибування, усі вони програли в 1/64-й. Водночас ще двоє українців – Андрій Щерба та Максим Коржовой – не вийшли з груп.

Щодо командної першості, то збірна України в складі Даниїла Гойди, Євгена Лазаренка, Андрія Погребняка та Клода Юнеса завершила виступ на 12-й сходинці підсумкового заліку.

В 1/16 фіналу українці перемогли Узбекистан (45:31), після чого поступились майбутнім чемпіонам Кубка світу в Стамбулі – італійцям (20:45). А в зустрічах за 9-16-ті позиції виграли в угорців (45:37), поступились німцям (41:45) і у завершальному протистоянні одним уколом програли Єгипту (44:45).