Головна / новини / змагання / ЕКЦ 2023 Будапешт: Жіноча збірна України виграла «бронзу» в перший змагальний день

Українські рапіристки Аглая Борисова, Світлана Бризгалова, Мілана Степовик і Анна Щерба стали бронзовими призерками в командній першості на етапі кадетського циклу в угорському Будапешті.

Так, із 34-х команд-учасниць перша збірна України отримала третій номер посіву і розпочала виступ одразу в 1/16-й фіналу. На цій стадії українські фехтувальниці впевнено виграли в команди «Чехія – 2» (45:22), після чого так само не зазнали складнощів із колективом «Іспанія – 1» (45:28).

Уже в протистоянні за вихід у півфінал Борисова, Бризгалова, Степовик і Щерба вийшли на сіяну під шостим номером Румунію й здобули перемогу з суттєвою перевагою – у 14 очок (45:31).

До фіналу ж «синьо-жовтих» не пропустили майбутні чемпіонки змагань – представниці Польщі. На початку зустрічі українки були в лідерках, але вже в третьому поєдинку – між Ханною Войтас і Світланою Бризгаловою – полька виграла в українки з рахунком 9:1. Після чого українські рапіристки вже не змогли переломити хід протистояння. Підсумковий рахунок – 45:30 на користь Польщі.

Відтак українська команда вступила в боротьбу за «бронзу» з Італією. У цій зустрічі українки зуміли сповна реабілітувались, вигравши з перевагою у 17 уколів – 45:28.

Зазначимо, що це перші медалі українських рапіристок на етапах кадетського циклу в сезоні 2023/24 років. Раніше найкращим результатом для України було потрапляння в топ-8 індивідуальної першості. Це вдалось Степовик і Бризгаловій на аналогічному турнірі в Шаморині.

До слова, у перший змагальний день у Будапешті також виступали юнаки в індивідуальному розряді. Найвище з усіх українців у підсумковому заліку опинився Андрій Сімонов – він став 72-м. В 1/64 фіналу також потрапили Володимир Бачик, Гліб Мухопад, Марк Бєлий-Шемардін, Денис Олінський, Данило Матяш й Іван Жигурський.