Головна / новини / змагання / ЮКС 2023 Стамбул: Пронь і Петрова зупинились в 1/16-й фіналу, збірна України – у топ-5

У турецькому Стамбулі протягом 3-5 листопада пройшов перший етап Кубка світу з фехтування на рапірах серед юніорів у сезоні 2023-2024 років. Ці змагання зібрали понад 160 учасників як у дівочому, так і в юнацькому турнірах, а загалом за медалі змагались представники майже 30 країн світу.

Найкращі результати серед українських спортсменок показали Крістіна Петрова та Кіра Пронь. Обидві рапіристки виграли по п’ять боїв із шести в групах, після чого Крістіна отримала 17-й номер посіву, а Кіра – 33-й.

Відтак українські фехтувальниці стартували одразу в 1/64-й фіналу. Пронь спочатку перемогла Мерле Гервіґ (15:12) із Німеччини й американку Чін-Ї Конґ (15:6), а от в 1/16-й поступилась першому номеру посіву Кароліні Зуравскій (9:15) із Польщі.

Петрова, своєю чергою, виграла в туркені Есе Ґізем Гуріель (15:4) й іспанки Кармен Осенде, але програла на тій же стадії, що і Пронь, майбутній бронзовій призерці змагань – Рейчел Кім зі США. Бій завершився на користь американської рапіристки з рахунком 15:13. Таким чином у підсумковому заліку Крістіна завершила виступ на 23-му місці, а Кіра – на 25-му.

Тим часом у юнацьких змаганнях найкращий результат серед українців продемонстрував Ярослав Муругін, який єдиний дістався 1/32-ї фіналу. На цій стадії він програв італійцю Ґреґоріо Ісолані (12:15) і став 61-м.

Щодо командної першості, то тут жіноча збірна України в складі Крістіни Петрової, Єлизавети Чижикової, Крістіни Кулик й Аглаї Борисової зуміла пробитись у п’ятірку найсильніших.

Так, українки стартували з перемоги над Молдовою (43:33) в 1/8-й фіналу, після чого були близькими до того, аби створити сенсацію й вибити з боротьби перший номер посіву – США. Українські рапіристки поступились усього-на-всього трьома уколами майбутнім віцечемпіонкам етапу – 39:43.

Надалі ж Петрова, Чижикова, Кулик і Борисова могли претендувати тільки на 5-8 місця. У  поєдинках у цій частині турнірної сітки вони не зазнали жодної поразки, впевнено вигравши дві зустрічі поспіль – в Узбекистану (45:28) та Німеччини (45:26). Таким чином українські рапіристки закінчили виступ на п’ятій позиції.

У юнацьких же командних змаганнях «синьо-жовта» збірна, яку представляли Микита Асташов, Андрій Черкашин, Єлизар Дирда та Ярослав Муругін, вибула в 1/8-й фіналу. У першому ж поєдинку українці одним уколом програли Узбекистану (44:45), після чого в боротьбі за 9-16 позиції були сильнішими за Угорщину (45:42) та Німеччину (45:38), але поступились в протистоянні за дев’яте місце Великій Британії (29:45) і відтак стали десятими.

Рапіра, юніорки (особисті)Рапіра, юніори (особисті)