Головна / новини / змагання / ЕКЦ 2023 Клаґенфурт: Анна Максименко здобула першу перемогу в сезоні, у Максима Микитенка – «бронза»

В австрійському Клаґенфурті в суботу, 28 жовтня, стартував етап кадетського циклу з фехтування на шпагах. І в перший же день одразу двоє представників України піднялись на п’єдестал пошани. Вдалося це киянину Максиму Микитенку й Анні Максименко зі Львова.

Так, львів’янка Анна Максименко другий рік поспіль виграла «золото» на цих змаганнях і таким чином відкрила лік нагородам міжнародного рівня в сезоні 2023/2024 року. Ба більше, цьогоріч у змаганнях у Австрії узяли участь 218 спортсменок.

На груповому етапі Максименко, яка є першим номером світового кадетського рейтингу, виграла шість боїв із шести й з першого ж місця відібралась до туру прямого вибування.

На цій стадії вона розпочала виступ з 1/64-ої фіналу, де перемогла сербку Ісідору Дороскі (15:6). Далі 16-річна українка виграла у шведок Міри Гоммік (15:4) і Ліннеі Ерікссон (15:10), а в 1/8-й була сильнішою за польку Алісію Гочал (15:7). У поєдинку ж за вихід у четвірку найсильніших Анна зустрілась із краянкою Тамарою Сич і перемогла її з перевагою в п’ять очок – 15:10.

Уже в півфіналі Максименко вибила з боротьби 9-й номер світового рейтингу Лотті Горват (15:12) із Угорщини, а у вирішальному протистоянні виборола дебютну нагороду цього сезону, перемігши польку Маґду Ратину (15:10).

Щодо другого призера цього змагального дня – Максима Микитенка, то йому не вдалось вийти з групи зі стовідсотковим показником перемог. Він виграв чотири поєдинки з шести й отримав тільки 72-й номер посіву. При цьому перший же поєдинок українця в «олімпійці» завершився на його користь за нервового рахунку 15:14.

Однак уже в наступних зустрічах Максим закінчував бої з більшим розривом: в 1/64-й він переміг в угорця Доната Кіша (15:11), а далі виграв у швейцарця Моріса Штелі (15:4) та в іншого представника України Арсенія Прокофьєва (15:7). В 1/8-й фіналу 16-річний українець був сильнішим за ще одного швейцарського фехтувальника Ніколу Джуліано Скуері (15:10), а в бою за потрапляння в топ-4 з аналогічним рахунком переміг поляка Миколая Адамчика. До фіналу ж Микитенка не пустив майбутній срібний призер змагань – німець Оле Петерсен. Він виграв у Максима з перевагою в три уколи – 15:12.

Таким чином Максим, як і Анна, виграв першу медаль цього міжнародного сезону. До цього він брав участь в аналогічному турнірі в Будапешті, однак зупинився на шостій сходинці. Цього ж разу він став третім серед 237-ми учасників.

Зауважимо, що вже 29-го жовтня українські шпажисти продовжать виступи в Клаґенфурті в командній першості.

Шпага, кадетки (особисті)Шпага, кадети (особисті)