Головна / новини / змагання / Будапешт 2023 ЕКЦ: двоє українських шпажистів потрапили у вісімку найкращих з-понад двохсот учасників

У Будапешті пройшов другий етап кадетського циклу з фехтування на шпагах у сезоні 2023-2024 років. Цього разу столиця Угорщини зібрала понад 530 учасників, а саме – 283 хлопці та 251 дівчину. Ба більше, у Будапешті виступили одразу 39 представників України, а двоє з них – Аліна Дмитрук і Максим Микитенко – дістались вісімки найсильніших.

І Аліна, і Максим пройшли груповий етап без жодної поразки, відтак вони стартували в «олімпійці» одразу в 1/64 фіналу. У першому поєдинку туру на вибування Микитенко виграв у грека Фотіоса Міноса (15:12), далі був сильнішим за Болінта Леґраді (15:9) з Угорщини, а в бою за вихід до топ-8 вибив із боротьби другий номер посіву – американця Джейка Ло (15:9).

Дмитрук же у своїй першій зустрічі в «олімпійці» не зазнала проблем із угоркою Дорою Леґраді (15:7), далі здобула перемогу над ще однією господаркою змагань Ханною Юхаз (15:11), а в 1/8-й виграла в польки Лаури Місяк (15:11).

У чвертьфіналі ж Максим поступився майбутньому бронзовому призеру турніру Бенце Тойвенену (9:15) з Угорщини, коли Аліна не впоралась із фіналісткою етапу в Будапешті – румункою Ерікою Бадеа (12:15). Таким чином обидва українських фехтувальники закінчили виступ на шостій сходинці загального заліку.

Щодо командної першості, то і дівоча, і юнацька перші збірні України посіли п’яте місце. Команда в складі Аліни Дмитрук, Марії Середи, Поліни Спиридонової та Тамари Сич стартували з перемоги над колективом «Польща-4» (45:23), потім виграли в першої команди Швейцарії (45:31), а в зустрічі за вихід у півфінал програли естонкам з рахунком 35:45.

Юнацька збірна в складі Мирона Дурневича, Максима Гули, Максима Микитенка й Арсенія Прокоф’єва, своєю чергою, відкрила змагальний день звитягою над командою «Угорщина-3» (45:31), далі перемогла «Польщу-2» (45:31), а в 1/4-й поступилась першій збірній Угорщини, за яку фехтували двоє призерів особистої першості змагань у Будапешті – Донат Кісс і Бенце Тойвенен. Зустріч закінчилась із рахунком 45:42 на користь угорців.

Шпага, кадети (особисті)Шпага, кадетки (особисті)