Головна / Новини / Різне / У Лозанні за участі українських фехтувальників пройшов марш-протест #BoycottRussianSport
У Лозанні за участі українських фехтувальників пройшов марш-протест #BoycottRussianSport

Українські фехтувальники взяли участь у марші-протесті “Ні! «нейтральним» атлетам з росії та білорусі на Олімпіаді-2024. #BoycottRussianSport”, що пройшов сьогодні, 25 березня, від Олімпійського музею до штаб-квартири Міжнародного олімпійського комітету (МОК) вулицями Лозанни.

Разом з організаторами протесту  Geneva Branch of Ukrainian Society in Switzerland, Free Ukraine та Всеукраїнською профспілкою спортсменів,  учасники маршу висловили своє обурення намірами МОК допустити російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань та Олімпійських ігор у Парижі 2024 року.

«Спортсмени з рф та рб не можуть бути “нейтральними”, оскільки вони представляють терористичні держави, які навіть без своїх прапорів несуть смерть, розруху та геноцид, – йдеться в офіційному зверненні організаторів. – Міжнародна спільнота не може допустити використання Олімпійських Ігор для відбілювання російської війни проти України та паплюження пам’яті невинно вбитих українських спортсменів. Ми також звертаємося до всіх спонсорів Олімпійських ігор у Парижі-2024, ви маєте відредагувати належним чином і не підтримувати Олімпійські ігри у яких будуть брати участь спортсмени з рф та рб. Аргументи МОК щодо дискримінації ми вважаємо неприйнятними в умовах повномасштабної військової агресії росії, яка використовує спорт для пропаганди війни. Закликаємо Міжнародний олімпійський комітет заборонити участь російських та білоруських спортсменів в міжнародних змаганнях та Олімпійських іграх в Парижі 2024!»