Головна / Новини / Різне / Верховна Рада України схвалила Звернення до держав світу, МОК та міжнародних спортивних федерацій про засудження незаконної дискваліфікації Міжнародною федерацією фехтування української фехтувальниці Ольги Харлан!
Верховна Рада України схвалила Звернення до держав світу, МОК та міжнародних спортивних федерацій про засудження незаконної дискваліфікації Міжнародною федерацією фехтування української фехтувальниці Ольги Харлан!

ЗВЕРНЕННЯ

Верховної Ради України

до парламентів та урядів демократичних держав світу, Міжнародного олімпійського комітету, міжнародних спортивних федерацій про засудження незаконної дискваліфікації Міжнародною федерацією фехтування української фехтувальниці, олімпійської чемпіонки, шестиразової чемпіонки світу, восьмиразової чемпіонки Європи Ольги Харлан

27 липня 2023 року українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка, шестиразова чемпіонка світу, восьмиразова чемпіонка Європи Ольга Харлан була дискваліфікована на два місяці за відмову від рукостискання з російською спортсменкою Анною Смірновою. Видається так, що Міжнародна федерація фехтування навмисно звела у першому раунді змагань чемпіонату світу з фехтування відразу двох українських фехтувальників – Ольгу Харлан та бронзового призера Олімпійських ігор Ігоря Рейзліна з російськими спортсменами. Росіянка, яка демонструвала в соціальній мережі свою фотографію з російським військовим, явно провокувала Ольгу Харлан, а її ганебний вчинок був підтриманий міністром спорту російської федерації Олегом Матициним. Крім того, підтвердженням свідомих провокативних дій керівництва Міжнародної федерації фехтування є поновлення обов’язкового рукостискання спортсменів 26 липня 2023 року, тобто у переддень першого бою Ольги Харлан.

Федерація фехтування України у своїй апеляційній скарзі до Бюро Міжнародної федерації фехтування наголосила на “незаконності рішення Технічного директорату змагань, що було прийнято з низкою процедурних порушень на підставі скарги “нейтральної спортсменки” Анни Смірнової”. Федерація фехтування України також зазначила, що “питання відсутності прояву поваги, що стало підставою для подання скарги, належить виключно до компетенції арбітра, який обслуговував бій і який на момент його завершення не зафіксував порушень у діях української фехтувальниці. Більше того, це питання не належить до юрисдикції Технічного директорату змагань відповідно до правил Міжнародної федерації фехтування”.

Те, що Міжнародній федерації фехтування та Технічному директорату змагань могло здатися проявом неповаги до когось, насправді було проявом поваги – поваги до тих представників української спортивної спільноти, які змушені зі зброєю в руках захищати свободу своєї Батьківщини і, на жаль, не лише втрачати здоров’я, а й віддавати життя за це; поваги до тих представників української спортивної спільноти, чиї рідні та близькі загинули чи отримали поранення на лінії фронту або в колись мирних містах і селах своєї країни; і нарешті, поваги до тих представників української спортивної спільноти, які нині змушені тренуватися і змагатися у жахливих умовах війни – на напівзруйнованих аренах, під постійною загрозою обстрілів та ракетних ударів.

Вчинок Ольги Харлан є повагою до всіх українців – спортсменів і не спортсменів, – які постраждали та продовжують страждати від віроломного кривавого широкомасштабного збройного вторгнення російської федерації в Україну. Адже як не називай російських спортсменів – нейтральними чи будь-як інакше, – вони все одно представляють російську федерацію – державу-агресора.

Ольга Харлан намагалася показати всій міжнародній спортивній спільноті, що участь у міжнародних спортивних заходах представників країни-терориста, держави-агресора, яку очолює міжнародний злочинець володимир путін, ордер на арешт якого виданий Міжнародним кримінальним судом, злочини якого підтримує переважна більшість російських громадян, є аморальною і неприпустимою.

Незаконна дискваліфікація Ольги Харлан яскраво підтверджує доцільність попередніх українських ініціатив щодо недопущення всіх російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань, у тому числі викладеної в Постанові Верховної Ради України “Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, Міжнародного олімпійського комітету, національних олімпійських комітетів та міжнародних спортивних федерацій” від 6 лютого 2023 року № 2899-IX. Провокація, влаштована Анною Смірновою, свідчить про те, що нейтральних спортсменів у російській федерації та республіці білорусь не існує, всі вони є бійцями ідеологічного фронту та виконують вказівки керівництва своїх держав.

Дискваліфікація Ольги Харлан викликала велике обурення серед української та міжнародної світової спільноти, знайшла відгомін у провідних медіа світу. Міжнародний олімпійський комітет наголосив на підтримці Ольги Харлан та виділив їй додаткову квоту на Олімпійські ігри-2024. Федерація фехтування Федеративної Республіки Німеччина засудила рішення Міжнародної федерації фехтування про дискваліфікацію Ольги Харлан. Зрештою, Міжнародна федерація фехтування призупинила дискваліфікацію Ольги Харлан, проте не скасувала її і підтвердила правильність ухваленого рішення.

Верховна Рада України звертається до парламентів та урядів демократичних держав світу із закликом об’єднати зусилля у зміцненні дружби, взаєморозуміння і справедливості у міжнародному спортивному русі та боротьбі з використанням спорту в політичних цілях.

Верховна Рада України, наголошуючи на повній підтримці гідного вчинку олімпійської чемпіонки Ольги Харлан та рішуче засуджуючи ганебне рішення Міжнародної федерації фехтування про дискваліфікацію української спортсменки, закликає Міжнародну федерацію фехтування:

Верховна Рада України закликає міжнародні спортивні федерації внести зміни до правил спортивних змагань, скасувавши обов’язковість рукостискання чи поклону у змаганнях, в яких беруть участь і українські, і російські чи білоруські спортсмени.

Верховна Рада України вкотре закликає Міжнародний олімпійський комітет та міжнародні спортивні федерації скасувати рішення про допуск російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань, оскільки провокація, вчинена проти Ольги Харлан, засвідчила відсутність нейтральних спортсменів у російській федерації та республіці білорусь.

Оригінал Постанови і Звернення за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3316-20#n10