Головна / Новини / Різне / Вадима Гутцайта обрано до Виконкому FIE, Харлан і Рейзлін – найкращі за підсумками сезону
Вадима Гутцайта обрано до Виконкому FIE, Харлан і Рейзлін – найкращі за підсумками сезону

Вчора, 27 листопада, у Лозанні (Швейцарія) пройшов виборчий Конгрес Міжнародної федерації фехтування (FIE), у якому активну участь взяла делегація України. Відзначимо, що захід мав відбутися ще минулого року, але у зв`язку пандемією COVID-19 його було перенесено на 2021-й після Олімпійських ігор у Токіо-2020.

27 листопада 2021 року. Лозанна. Конгрес FIE / Фото FIE

За підсумками конгресу членом Виконкому FIE було обрано Олімпійського чемпіона-1992, міністра молоді та спорту, президента Національної федерації фехтування України Вадима Гутцайта. НФФУ вітає Вадима Марковича із призначенням, яке є закономірним результатом багаторічної плідної праці і бажає подальших успіхів на ниві розвитку спорту загалом і фехтування зокрема.

У Лозанні також відбулася традиційна церемонія нагородження переможців загального заліку FIE. Так за підсумками сезону 2020/2021 найкращим серед шпажистів став бронзовий призер Токіо-2020 Ігор Рейзлін, а серед шаблісток – Ольга Харлан. Відзначимо, що Ігор вперше завершив сезон у якості першого номера світового рейтингу FIE, а от для Ольги це вже п`ята така нагорода, вона перемагала у 2021/13, 2013/14, 2017/18, 2019/20.    

Відзначимо, що в урочистостях взяв участь президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, олімпійський чемпіон з фехтування на рапірах-1976. Він відзначив важливу роль фехтування в олімпійському русі та висловив впевненість у тому, що вид спорту успішно розвиватиметься надалі, стаючи ще більш популярним у всьому світі.

Делегати конгресу підбили підсумки останнього п’ятиріччя, яке стало знаковим для фехтування як олімпійського виду спорту. Токіо-2020 увійшло в історію як перша Олімпіада, де було розіграно усі 12 комплектів нагород у фехтуванні – у рапірі, шпазі, шаблі в особистій та командній першості серед чоловіків та жінок.  «Це стало можливим завдяки величезній роботі, яку провела наша фехтувальна спільнота, — йдеться в офіційному повідомленні на сайті FIE. –  І свідчить про визнання ключової ролі нашого виду спорту в олімпійському русі. Ми впевнені у світлому майбутньому фехтування ще й тому, що сьогодні у нас тисячі юніорів і кадетів, професійних тренерів і досвідчених чемпіонів, суддів, співробітників FIE, національних федерацій та волонтерів, які люблять і розвивають наш спорт».