Головна / новини / змагання / ЧЄ 2022: Українські шпажисти поступаються майбутнім фіналістам і завершують турнір на шостому місці

Сьогодні, 22 червня, у заключний день чемпіонату Європи у турецькій Анталії найсильніших у командній першості визначають чоловіки-шпажисти. На жаль, боротьба за нагороди проходитиме без підопічних Володимира Станкевича. Ігор Рейзлін, Роман Свічкар, Ян Сич та Володимир Станкевич-молодший, поступившись в 1/4 майбутньому фіналісту турніру Ізраїлю (33:45), посіли у підсумку шосте місце.

22 червня 2022 року. Анталія / Фото #BizziTeam / FIE

Нагадаємо, що цього сезону командна українських шпажистів двічі підіймалася на п’єдестал пошани та жодного разу не опустилася нижче сьомого місця на етапах Кубка світу. Тож на єврофорумі підопічні Володимира Станкевича були сіяні під другим номером.

Пропустивши перший раунд олімпійки, вони стартували одразу з 1/8 поєдинком проти Австрії. У першій частині зустрічі українці виглядали настільки переконливими, що у їх перемозі (після чотирьох боїв 16:4), здавалося не може бути сумнівів. Проте слід віддати суперникам належне, вони не здалися і навіть трішки зменшили відставання. У заключному бою, до якого ми підійшли з «+10», Александр Біро відчайдушно намагався врятувати свою команду, але все, що йому дозволив Ян Сич, це скоротити розрив до менш розгромного рахунку – 33:27.

У наступній зустрічі за вхід у четвірку проти Ізраїля у подібній ситуації, якщо не гіршій, опинилася Україна. Після того, як Роман Свічкар та Володимир Станкевич програли третій і четвертий бої 1:2 і 2:5, становище ще не виглядало катастрофічним (5:9). Скасування десятого штрафного уколу за пасив, час для якого ще не прийшов насправді, на щастя, вдалося домогтися. Але претендентів на роль рятівника у нашій команді, на жаль, не знайшлося. Ігор Рейзлін виходив на заключний дев’ятий бій за рахунку 18:32. І дива не сталося – 33:45.

У турнірі за п’яте-восьме місця наш квартет взяв гору над Угорщиною (45:40), якій двічі цього сезону програвав – у чвертьфіналі в Хайденхаймі (28:30) та за вхід у двійку в Парижі (42:45). Після чого поступився швейцарській команді, у складі якої фехтували два бронзові призери цього чемпіонату Європи в особистій першості Макс Хайнцер та Алексі Байяр (38:45).