Головна / новини / змагання / ЧС 2022: Команда шпажисток завершує турнір на восьмому місці
ЧС 2022: Команда шпажисток завершує турнір на восьмому місці

Сьогодні, 21 липня, на чемпіонаті світу у Каїрі найсильніших у командній першості визначали шпажистки. Українки Влада Харькова, Яна Шемякіна, Інна Бровко та Юлія Свистіль поступившись у напруженому чвертьфіналі чинним чемпіонкам Європи представницям Франції (38:45), посіли у підсумку 8-ме місце.

Перемігши напередодні Швецію (45:34) та Естонію (44:42), підопічні Богдана Нікішина, зустрілися у чвертьфіналі зі збірною Франції. Цей поєдинок став повторенням півфіналу нещодавньої континентальної першості, де, нагадаємо, українки вибороли бронзу!

Як і в Анталії нашим шпажисткам довелося наздоганяти суперниць. Цього разу роль палички-рятівнички взяла на себе Інна Бровко, яка один свій бій звела в нічию і ще два виграла 5:3 і 6:3. І таким чином відставання, яке сягало навіть п’яти уколів (7:12) вдалося перед заключним боєм звести до мінімуму (31:32).

Завершувати зустріч вийшла Юлія Свистіль, замінивши лідера команди Харькову, у якої відверто не задалося фехтування з француженками, хоча напередодні вона принесла +11 у зустрічі з олімпійськими чемпіонками Токіо спортсменками Естонії. Проте, як і Владі, яка виходила на “-2” в Анталії, їй не вдалося впоратися з більш досвідченою суперницею Оріан Малло (39:45).

У нижній частині турнірної сітки українки поступилися Швейцарії (39:45) та Гонконгу (37:44), замкнувши у підсумку Топ-8.

Нагадаємо, що для трьох з чотирьох спортсменок нашої шпажної команди, за винятком олімпійської чемпіонки Яни Шемякіної, це була дебютна світова першість в кар’єрі.