Головна / новини / змагання / ЧУ Львів 2022: Василь Гумен і Дар’я Гонцова – чемпіони України серед молоді!
ЧУ Львів 2022: Василь Гумен і Дар’я Гонцова – чемпіони України серед молоді!

Сьогодні, 18 жовтня, із дотриманням усіх вимог та правил безпеки у навчально-спортивному комплексі Львівського державного університету імені Івана Боберського стартував чемпіонат України з фехтування на шаблях серед молоді. Він зібрав 54 учасники з Миколаєва, Одеси, Харкова, Черкас, Нетішина, Рівного та Києва.

Відзначимо, що це перші всеукраїнські змагання для представників цього виду зброї з початку повномасштабного вторгнення рф, тобто від 24 лютого 2022 року. Попри надскладні умови воєнного стану наші спортсмени весь цей час знаходили можливість продовжувати тренування й змагальна практика їм була вкрай необхідна.

У перший день чемпіонату були розіграні два комплекти особистих нагород. Серед жінок золото виборола харків’янка Дар’я Гонцова, яка на шляху до найвищої сходинки п’єдесталу здолала в 1/8 – Софію Шмалун (15:5), в 1/4 – Софію Головкіну (15:14), в 1/2 – Олександру Бондар (15:10), а у фіналі взяла гору над чинною чемпіонкою України U-23 Валерією Проченко з Миколаєва (15:9).

Третю сходинку п’єдесталу з миколаївською шаблісткою Олександрою Бондар розділила черкащанка Валерія Гнідашева, яка у своєму півфіналі поступилася майбутній срібній медалістці турніру Проченко (10:15).

Серед чоловіків переможцем став Василь Гумен – вихованець закарпатської школи фехтування, який тренується у столиці й представляє Київ. Чинний віцечемпіон Європи в команді  виграв усі сім боїв у групі та отримав при посіві олімпійки № 1. В 1/8 він переміг Максима Семенова (15:9), в 1/4 – чемпіона України серед молоді-2021 Богдана Боговіна (15:12), в 1/2 – Дмитра Шостака (15:10). У поєдинку за золото Гумен  змусив скласти зброю черкащанина Ігоря Маркуніна (15:12), який відповідно у своєму півфіналі переміг Станіслава Закутнього (15:12).

Черкащанин Закутній та киянин Дмитро Шостак відтак стали бронзовими призерами молодіжного чемпіонату України.

Шабля, жінки (особисті)Шабля, чоловіки (особисті)