Головна / новини / змагання / ЧС-2022: П’ять представників України зупиняються в 1/16 у перший медальний день змагань у Каїрі

Сьогодні, 18 липня шпажистки та шаблісти в особистій першості розіграли перші два комплекти нагород чемпіонату світу з фехтування, що проходить у Каїрі (Єгипет). Найкращий результат для України показали чинна чемпіонка Європи Влада Харькова, яка стала 24-ю, та досвідчений Андрій Ягодка, який у підсумковому протоколі розташувався на 26-му місці.

За підсумками групового етапу та попереднього туру прямого вибування до таблиці 64 кваліфікувалися шестеро з восьми представників України у цих видах. Для трьох з них, нагадаємо, це перший у кар’єрі чемпіонат світу, а саме для Влади Харькової, Юлії Свистіль та Василя Гумена.

В 1/32 у жіночій шпазі усі три українки впоралися зі своїми суперницями. При чому, якщо Юлія Свистіль одразу заволоділа ініціативою у поєдинку з румункою Крістіною Константінеску (15:8), то її більш титулованим співвітчизницям Яні Шемякіній та Владі Харьковій довелося відігруватися (0:2 і 0:3 відповідно) у зустрічах з Кінгою Надь з Угорщини (15:13) та японкою Нозомі Сато (15:14).

Поєдинок 1/16 для Харькової став повторенням фіналу нещодавнього чемпіонату Європи проти віцечемпіонки Олімпіади-2016, дворазової чемпіонки світу в особистому заліку Росселли Ф’ямінго. Як і в Анталії, початок бою залишився за підопічною Дмитра Рейзліна (2:0). Але, схоже, титулована італійка провела неабияку роботу над помилками, і цього разу зуміла спочатку відновити статус-кво (3:3), а потім й вийти вперед, перевернувши рахунок з 5:3 на 5:8. Відчайдушні спроби відігратися успіху, на жаль, не принесли – 9:15.

Шемякіна та Свистіль у своїх поєдинках за вхід у 16 проти естонки Неллі Діфферт та кореянки Сон Се Ра, зауважимо №3 світового рейтингу FIE,  одразу опинилися у ролі наздоганяючих, боролися до останнього, але дістати суперниць не змогли – 9:15 та 10:15.

Щодо чоловічої шаблі, то тут 20-річний Василь Гумен (наймолодший з представників України, що виходили сьогодні на доріжки у Каїрі), який ще раз відзначимо, зумів на дебютному для себе чемпіонату світу серед дорослих пробитися в основну сітку,  у напруженому протистоянні, впродовж якого лідер змінювався кілька разів, все ж поступився юному Мусі Аймуратову з Узбекистану (13:15).

Ще двоє українських шаблістів змогли подолати 1/32, Юрій Цап переміг господаря доріжки Мохамеда Амера (15:12), Андрій Ягодка – японця Кайто Стрітса (15:13). Нездоланним для наших спортсменів сьогодні виявився корейський бар’єр в особі олімпійських чемпіонів Токіо у команді. Цап поступився бронзовому призеру ЧС-2018 Кім Чжун Хо (12:15). У Ягодки зовсім не пішло фехтування у поєдинку з на той момент ще чинним чемпіоном світу О Сан Уком (2:15), якому він дав гідний бій на початку цього сезону, а саме у чвертьфіналі Гран-прі Орлеана (12:15).

Завтра, 19 липня, особисті нагороди чемпіонату світу розіграють рапіристки та шпажисти.

Шпага, жінки (особисті)Шабля, чоловіки (особисті)