Головна / новини / змагання / ЮЧС Дубай 2022: Катерина Буденко: бронза з історією!
ЮЧС Дубай 2022: Катерина Буденко: бронза з історією!

Щасливим виявився для нашої збірної четвертий день чемпіонату світу з фехтування серед кадетів та юніорів, що проходить в ОАЕ. На третю сходинку п’єдесталу в особистій юніорській першості зійшла рапіристка Катерина Буденко. Відзначимо, що у поєдинку за вихід у медальну четвірку вона одним уколом перемогла подругу по збірній Ольгу Сопіт. Остання другий рік поспіль входить до вісімки найсильніших юніорок на світовій першості! Також нагадаємо, що дівчата були у складі квартету, який торік здобув командну бронзу ЮЧС. В індивідуальному ж заліку нашій представниці вперше за роки незалежності вдалося потрапити до числа призерів в жіночій рапірі на юніорському чемпіонаті світу.

5 квітня 2022 року. Дубай. Буденко vs Скраггс / Фото #BizziTeam/ FIE

По-різному розпочиналися сьогоднішні змагання для наших дівчат. Сопіт виграла усі шість боїв у групі, отримала сьомий номер у посіві, і доволі впевнено здолала перших двох суперниць в олімпійці, де стартувала з 1/32.

Буденко, вигравши три з п’яти боїв, розташувалася за підсумками попереднього раунду під номером 63. Після перемоги в 1/64 над  єгиптянкою Малак Хамза (15:7) 20-річна киянка вже у наступному турі зустрілася з другим номером посіву і четвертим світового юніорського рейтингу Цандер Родс зі США і перемогла (15:11). Далі учениця Олени і Тамари Кольцових змусила скласти зброю Ліор Друк з Ізраїлю (15:11).

Поєдинки за вихід у вісімку для українських рапіристок були важкими, і хоча розвивалися за різними сценаріями, завершилися хеппі-ендом з перемогою в один укол. Буденко, поступаючись 6:9, змогла взяти гору над Хійорі Накаде з Японії (15:14). Cопіт спочатку заволоділа ініціативою (5:1), потім дозволила суперниці Карлотті Феррарі з Італії вийти вперед (5:7). Але поступаючись в кінцівці (11:13), зрівняла рахунок і у додаткову хвилину вирвала путівку в 1/4 (14:13), що вже гарантувало медаль Україні!

Адже турнірна сітка склалася таким чином, що боротися у півфіналі нашим дівчатам випало одна з одною. Буденко практично весь поєдинок була на крок-два попереду подруги по команді, але та не здавалася. Поступаючись 8:12, Сопіт не лише зрівняла рахунок, але й двічі вийшла вперед 13:12, 14:13. Але фортуна була сьогодні на боці Буденко (15:14).

У півфіналі нашій спортсменці протистояла Лорен Скраггс – чемпіонка світу серед кадетів та юніорів-2019. Здолати титуловану американську рапіристку виявилося надскладним завданням для Катерини (7:15).

Завтра, 6 квітня, медалі світової першості розіграють рапіристи та рапіристки в кадетській категорії.

Рапіра, юніорки (особисті)Рапіра, юніори (особисті)