Головна / Новини / Інформаціїни листи / Листи FIE
Листи FIE

Кваліфікаційна система на Олімпійські Ігри Токіо-2020

КВАЛІФІКАЦІЙНА СИСТЕМА, ЗАТВЕРДЖЕНА МІЖНАРОДНОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ ФЕХТУВАННЯ ДЛЯ УЧАСТІ У ІГРАХ XXXII ОЛІМПІАДИ 2020 Р. У ТОКІО (ЯПОНІЯ)

Кількість видів програми – 12

Чоловічі види програмиЖіночі види програми
Рапіра особисті Шпага особисті Шабля особисті Шабля командні Рапіра командні Шпага командніРапіра особисті Шпага особисті Шабля особисті Шабля командні Рапіра командні Шпага командні

Квота спортсменів

 Кваліфікаційних місць  Місць для Приймаючої країниМісця, на запрошення тристоронньої комісіїВсього
чоловіки10280212
жінки1020
всього20480212

Максимальне число спортсменів від НОК

 Квота на НОККвота для виду програми
чоловіки  91 команда у виді зброї, що складається з 3 спортсменів 1 спортсмен через особистий відбір, якщо команда не кваліфікувалася за командною кваліфікацією
жінки  91 команда у виді зброї, що складається з 3 спортсменів 1 спортсмен через особистий відбір, якщо команда не кваліфікувалася за командною кваліфікацією
всього18 

Квота для особистих і командних змагань

Особисті  змагання

В особистих видах бере участь близько 34 спортсменів в кожному з видів зброї. Кількість учасників змагань в індивідуальних видах програми може варіюватися в залежності від розподілу місць за видами зброї приймаючою країною.

Командні змагання

У командних змагань бере участь 8 (вісім) або 9 (дев’ять) команд в кожному виді зброї: 8 (вісім) команд, які кваліфікувалися за кваліфікаційною системою, плюс потенційна команда приймаючої країни, в залежності від розподілу місць за видами програми приймаючою країною.

1.         Тип розподілу квоти місць:

Місця квоти розподіляються спортсменам поіменно в наступних індивідуальних видах:

Місця квоти розподіляються Національним олімпійським комітетам в наступних видах програми:

– Місця для приймаючої країни – 8 місць (ці місця повинні бути розподілені між командними і особистими змаганнями на свій розсуд, з урахуванням максимальної квоти спортсменів від НОК).

C. Вимоги до спортсменів

Всі спортсмени повинні дотримуватися Олімпійської Хартії, включаючи, але не обмежуючись Правилом 41 (Національність учасників) та Правилом 43 (Всесвітній антидопінговий кодекс та кодекс Олімпійського руху та попередження махінацій на змаганнях). Тільки спортсмени, що дотримуються Олімпійської Хартії, можуть брати участь в ХХХІІ Олімпійських іграх 2020 р. у Токіо (Японія).

Вік учасників з 13 років.

Спосіб кваліфікації

Командний відбір: Чоловіча шабля, чоловіча рапіра, чоловіча шпага, жіноча шабля, жіноча рапіра, жіноча шпага

Загальна квота: 144 місць (48 команд; 8 команд на вид зброї) розподіляються між командними видами в чоловічій шаблі, чоловічій рапірі, чоловічій шпазі, жіночій шаблі, жіночій рапірі та жіночій шпазі. 8 (вісім) команд в кожному з 6 (шести) видів зброї складається з 3 (трьох) фехтувальників і відбираються наступним способом:

Кількість місць квоти  Кваліфікаційні змаганняРозподі-лення місць квоти
        144 (48 команд)Список по офіційному рейтингу FIE на 5 квітня 2021 р. Список по командному рейтингу FIE встановлюється відповідно до кількості очок, набраних на наступних змаганнях, в період з 3 квітня 2019 по 8 березня 2020 р. та з визначеної дати до 5 квітня 2021 р. Етапи командного Кубку світуЧемпіонат світу (командні змагання)Зональний чемпіонат (командні змагання)   На Олімпійські Ігри відбираються: 4 (чотири) команди з найвищим рейтингом в кожному виді зброї за офіційним рейтингом FIE на 5 квітня 2021 р., незалежно від зони;    найбільш високі за рейтингом команди в кожному виді зброї і від кожної з 4 (чотирьох) зон (Африка, Америка, Азія-Океанія, Європа), серед команд, що займають з 5 по 16 місця в офіційному командному рейтингу FIE на 5 квітня 2021 р.     якщо зона не представлена серед вищезазначених названих позицій рейтингу, станом на 5 квітня 2021 р, на Олімпійські Ігри відбирається наступна команда по рейтингу, не залежно від зони        НОК

 

Індивідуальний відбір: чоловіча шабля, чоловіча рапіра, чоловіча шпага, жіноча шабля, жіноча рапіра, жіноча шпага.

Загальна квота 60 місць, 10 в кожному з видів зброї: чоловіча шабля, чоловіча рапіра, чоловіча шпага, жіноча шабля, жіноча рапіра, жіноча шпага, в доповненні до спортсменів, які відібралися по командному відбору, розподіляється серед спортсменів, що не відібралися по командному відбору наступним чином:

Кіль-кість місць квоти  Кваліфікаційні змаганняМісця квоти розподіля- ються
                            60Командний відбір   У кожному виді зброї 24 фехтувальника (три (3) фехтувальника в кожній з восьми (8) команд), які відібралися по командному відбору, беруть участь і в особистих змаганнях у своєму виді відповідно. Ці 24 спортсмена не включаються в 60 квотних місць, згаданих в цій таблиці. Список по адаптованому офіційному рейтингу FIE від зони станом на 5 квітня 2021 р   Індивідуальний офіційний рейтинг встановлюється відповідно до кількості очок, набраних протягом наступних змагань, з 3 квітня 2019 року по 8 березня  2020 р. та з визначеної дати до 5 квітня 2021 р.: Індивідуальні змагання Гран-ПріІндивідуальні етапи Кубку світуСателітиІндивідуальні змагання чемпіонату світуІндивідуальні змагання континентальних чемпіонатів  Адаптований офіційний рейтинг FIE – це офіційний рейтинг ФІЕ, який видозмінений наступним чином:В кожному виді зброї імена всіх спортсменів від кожного Національного олімпійського комітету, які кваліфікувалися по командному відбору, видаляються. Для інших НОК, залишається тільки перший спортсмен, який має найвищий рейтинг FIE  від НОК і в залежності від зони. На Олімпійські ігри безпосередньо кваліфікуються 6 (шість) кращих по адаптованому офіційному рейтингу FIE від зон і тільки 1 спортсмен від НОК в кожному виді зброї наступним чином: 2 (два) від Європи2 (два) від Азії-Океанії1 (один) від Америки1 (один) від Африки   Відбір по індивідуальному офіційному рейтингу FIE по зонам залишається Національним олімпійським комітетам, чиї фехтувальники не відібрались по командному відбору.   Зональні відбіркові змагання На Олімпійські ігри відбираються 4 (чотири) спортсмена – переможці зональних відбіркових змагань FIE, в яких в кожному виді зброї бере участь тільки 1 спортсмен від НОК 1 (один) від Європи1 (один) від Азії-Океаніі1 (один) від Америки1 (один) від Африки   Спортсмени тільки тих Національних олімпійських комітетів, спортсмени яких не відібрали жодного спортсмена ані по командному відбору, ані по адаптованому рейтингу FIE можуть брати участь в зональних відбіркових змагань FIE (по 1 фехтувальникові від НОК в кожному виді зброї). У будь-якому випадку від кожного НОК у виді зброї не може кваліфікуватися більше 3 (трьох) спортсменів.НОК                         Спортсме-нам особисто

Місця приймаючої країни

На додаток до можливої кваліфікації за описаними вище способами, приймаючій країні гарантується 8 (вісім) місць, які можуть бути розподілені між командними та індивідуальними видами програми, але дотримуючись максимальної квоти спортсменів на кожен НОК.

Приймаюча країна повинна підтвердити місця FIE до 31 травня 2021 р.

Місця на запрошення тристоронньої комісії

До 14 жовтня 2019 р. Міжнародний олімпійський комітет запрошує всі визнані Національні олімпійські комітети подати свої запити на місця по запрошенню тристоронньої комісії. Крайній термін подачі запитів – 15 січня 2021 р.

Для фехтування не передбачені місця на запрошення тристоронньої комісії безпосередньо, як місця загальної квоти, і тим не менше, вони можуть бути розподілені тільки в разі відмови приймаючої країни від місць своєї квоти.

Тристороння комісія в письмовій формі підтвердить розподіл запрошень між відповідними НОК після закінчення кваліфікаційного періоду у відповідному виді спорту.

Процес підтвердження місць квоти

FIE до 8 травня 2020 р. підтверджує Національним олімпійським комітетам командні місця квоти і імена спортсменів, які кваліфікувалися на Олімпійські ігри за списком Офіційного рейтингу FIE і зональним відбірковим змаганням FIE. Національні олімпійські комітети повинні підтвердити FIE використання квоти та учасників поіменно до 31 травня 2021 р. З 1 червня 2021 р. FIE перерозподілить місця квоти, які не підтверджені НОКами.

Перерозподіл невикористаних місць квоти

Якщо місця команди або спортсменів які відібралися не підтверджені його НОКом до 31 травня 2021 р. або відхилені НОКом, місця квоти перерозподіляються таким чином:

Вищезазначені принципи перерозподілу не повинні порушувати максимальну кількість спортсменів від НОК.

Невикористані місця приймаючої країни перерозподіляються в наступних випадках:

Якщо тристороння комісія не може перерозподілити невикористані місця країни приймаючої змагання, такі нерозподілені місця будуть перерозподілені універсальною квотою FIE на свій розсуд.

Запасні спортсмени

Запасні спортсмени – це спортсмени, які змагаються в командних змаганнях та не включені в квоту спортсменів, вони можуть стати учасниками змагань тільки за умовами заміни основного спортсмена у командних змаганнях.

Кожна команда може мати 1 (одного) запасного спортсмена.

Графік кваліфікації

датиетап
3 квітня 2019 р. – 8 березня 2020 р. та з визначеної дати до 05 квітня 2021 р.Кваліфікаційний період для офіційного рейтингу FIE
15 січня 2020 р.Термін для НОКів подати запити на місця на запрошення тристоронньої комісії
5 квітня 2021 р.Закінчення нарахування очок в офіційний рейтинг FIE
15-30 квітня 2021 р.Зональні відбіркові змагання FIE
8 травня 2021 р.FIE підтверджує Національним олімпійським комітетам командні місця квоти і імена спортсменів, які кваліфікувалися на Олімпійські ігри за списком Офіційного рейтингу FIE і зональних відбіркових змагань FIE
31 трявня 2021 р.  Термін підтвердження НОКами місць квоти
Залежно від закінчення кваліфікаційного періоду в кожному виді спортуТристороння комісія в письмовій формі підтверджує розподіл запрошень між відповідними НОКами
1 червня 2021 р.FIE перерозподіляє місця, не підтверджені НОКами
6 липня 2021 р.Закінчення терміну подачі заявок
23 липня – 06 серпня 2021 р.Олімпійські Ігри