Головна / новини / змагання / 🤺🏆ГП 2021 Орлеан: Андрій Ягодка зупиняється за крок від п’єдесталу на першому в сезоні Гран-прі!

Сьогодні, 13 листопада, у французькому Орлеані представники фехтування на шаблях розігрують нагороди першого у новому сезоні та олімпійському циклі турніру серії Гран-прі FIE. Найкращий результат для української збірної – сьоме місце показав Андрій Ягодка. 33-річний одесит дійшов до чвертьфіналу, де у напруженому бою поступився чинному чемпіону світу в особистому заліку та олімпійському чемпіону в команді О Сан Уку з Південної Кореї.

13.11.2021. Орлеан. Андрій Ягодка – сьомий на Гран-прі / Фото FIE

В Орлеан загалом вирушило 15 представників України, з них шестеро, а змагання, відзначимо, зібрали понад 330 учасників, кваліфікувалися за підсумками першого дня до таблиці 64.

Андрій Ягодка виграв чотири з шести боїв у групі та розташувався в рейтингу під номером 46. Боротьбу у турі прямого вибування він розпочав з перемоги над співвітчизником Юрієм Цапом (15:12). В 1/32 досвідчений український шабліст змусив скласти зброю Пако Буро з Франції (15:10), після чого розгромив маловідомого представника Південної Кореї Чун Хо Чжина (15:5). Далі в 1/8 українець переміг  румуна Юліана Теодсіу (15:13), взявши таким чином реванш за прикру поразку у фіналі Європейського олімпійського відбору у Мадриді.

У поєдинку за вхід у четвірку поступаючись 8:12, Андрій не здався і майже наздогнав іменитого суперника (12:13), проте останнє слово все ж залишилося за шаблістом з Південної Кореї О Сан Уком (12:15).

1/4 фіналу. Андрій Ягодка – О Сан Ук – 12:15 / Фото FIE

У жіночому турнірі найуспішніше серед українок, увійшовши до Топ-32, виступили Юлія Бакастова та Аліна Комащук. Бакастову не пустила далі віцечемпіонка останньої Олімпіади в команді кореянка Чхве Су Йон (12:15). Комащук перемогла в 1/32 багаторазову медалістку світової першості й володарку командного срібла Токіо-2020 француженку Сесілію Бердер (15:10), але не змогла підібрати ключик у наступному поєдинку до її молодшої співвітчизниці Амалії Еме (10:15).