Головна / новини / змагання / ЮКС 2023: Євген Лазаренко вперше в кар’єрі у вісімці найсильніших на юніорському Кубку світу

Цей вікенд у фехтуванні проходить під знаком юніорських Кубків світу. Рапіристи змагаються в іспанському Сабаделі, рапіристки – у Мьодлінгу (Австрія). Шпажисти визначають найсильніших у сербському Врщаці, шпажистки – у французькому Бове. Шаблісти фехтують на доріжках в іншому місті Франції – Дурдані.

Найкращий результат для України у перший день змагань в індивідуальній першості показав рапірист Євген Лазаренко. 19-річний киянин посів шосте місце, вперше у кар’єрі дійшовши до чвертьфіналу юніорського Кубка світу.

Підопічний Олени Кольцової спочатку виграв п’ять з шести боїв у групі, а потім ще три в олімпійці, зокрема в Арефа Халеда Хуссейна з Катару (15:11), італійця Франческо Спампінато (15:6) та словака Акоса Пірка (15:11). Зупинити нашого спортсмена вдалося лише бронзовому призеру останнього чемпіонату світу серед кадетів Маттео Якомоні з Італії (5:15).

Відзначимо також виступ шпажистки Юлії Мукоїд. Учениця Олександра Гаріна та Валерія Жарського другий Кубок світу поспіль в Топ-16. Зауважимо, що у другому поєдинку олімпійки 19-річна киянка одним уколом перемогла п’ятий номер посіву Анну Верньє з Франції (15:14). Далі 1/8 нашу спортсменку не пустила чинна чемпіонка світу серед юніорів Хедлі Хусісян зі США (13:15).