Головна / новини / змагання / ЮКС Рига 2022: Команда українських шпажистів у Топ-5
ЮКС Рига 2022: Команда українських шпажистів у Топ-5

266 учасників з 35 країн зібрав Кубок світу з фехтування на шпагах серед юніорів “Меморіал Бруно Хабаровса”, що проходив 19-20 листопада у столиці Латвії. П’яте місце посіли за підсумками командних змагань українці Андрій Кузьма, Антоніо Помченко, Роман Самойлов та Андрій Опанасенко.

Сіяний під четвертим номером український квартет, поступаючись перед останньою серією боїв (26:30), таки взяв гору у першому поєдинку над Чехією. Фінішер команди Андрій Опанасенко виходячи на доріжку Олімпійського центру Рімі за рівного рахунку (36:36) зумів вирвати для України перемогу (45:40).

У ролі наздоганяючих опинилися наші хлопці й в поєдинку за вхід у четвірку проти Естонії (17:25). Їм вдалося на якийсь момент скоротити розрив до одного уколу (34:35). Але суперники, які у підсумку стали срібними призерами турніру, збили переможний ритм українців і таки завдали їм поразки (39:45).

У нижній частині сітки наш квартет спочатку у напруженій зустрічі здолав опір Швейцарії (45:42), а потім змусив скласти зброю команду чемпіона “Меморіалу Бруно Хабаровса” в особистому заліку Сімоне Менкареллі (45:38).

В особистій першості найкращий результат серед 12 представників України показав Андрій Гуменюк, який увійшов до Топ-32. Вихованець хмельницької школи фехтування виграв п’ять з шести боїв у групі й ще два в олімпійці, зокрема у Домініка Мосера зі Швейцарії (15:10) та поляка Пьотра Урбана (15:9). Зупинив учня Віталія Миронюка перший номер посіву, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів-2022 Маттео Галассі з Італії (12:15).

Шпага, юніори (особисті)Шпага, юніори (командні)