Головна / новини / змагання / КС Берн 2022: Найкращі серед українських шпажистів Станкевич і Сич – у Топ-16
КС Берн 2022: Найкращі серед українських шпажистів Станкевич і Сич – у Топ-16

Сьогодні, 12 листопада, були визначені володарі особистих нагород на Кубку світу з фехтування на шпагах серед чоловіків, який зібрав рекордну для Берну (Швейцарія) кількість учасників – 302 спортсмени з 48 країн, серед яких і 12 представників України. Найкращі для нашої збірної результати на доріжках «Mobiliar Arena» показали Володимир Станкевич (11-те місце) та Ян Сич (16-й), поступившись представникам Угорщини Тібору Андрашфі (13:15) та Мате Тамашу Коху (14:15) відповідно.

18-тим завершив турнір лідер збірної, четвертий номер світового рейтингу Ігор Рейзлін, який вирвавши перемогу в додатковий час у Романа Єськова з Естонії (14:13), в поєдинку за вхід в 16 поступився італійцю Енріко Гароццо (10:15).

Станкевич розпочав боротьбу на турнірі в Берні з нелегкої перемоги в 1/32 над німцем Тобіасом Векерле. Поступаючись спочатку 10:12, а потім 13:14, 27-річний киянин зумів таки вибороти путівку у наступне коло (15:14). А далі на нашого спортсмена чекало подвійне випробування угорською школою фехтування. Першу перепону в особі Гергея Ковача, хоч і не без проблем, він здолав (15:9), а от повторити цей фокус з Тібором Андрашфі не вийшло. Маючи три уколи переваги перед останньою хвилиною основного часу (12:9), він не зміг втриматися під натиском непоступливого суперника, який згодом виграв змагання у Берні (13:15).

Якщо Володимир Станкевич, як номер 15 світового рейтингу FIE, був позбавлений «задоволення» долати попередній етап, то Ян Сич розпочав змагання з пулі, де виграв три з п’яти боїв, а потім ще три у турі прямого вибування, зокрема в 1/128 у чвертьфіналіста останнього чемпіонату світу Фон Хой Суня з Гонконгу (15:8). В 1/32 уродженець Харкова, який представляє Київ, програючи 9:12, зумів перевернути бій проти віцечемпіона Ріо-2016 та срібного призера чемпіонату світу-2022 в команді італійця Андреа Сантареллі (15:13). Після чого взяв гору над угорцем Жомбором Баньяі (15:9). У поєдинку за вхід у вісімку 26-річний український шпажист, відпустивши суперника у першій трихвилинці (2:4), зумів повернути собі перевагу у другій (8:6), але в кінцівці вправнішим виявився спортсмен з Угорщини (14:15).

Один укол відділив від подолання першого раунду олімпійки й ще двох представників України. Євген Макієнко поступився італійцю Джакомо Паоліні (14:15), Євгеній Горбачук на пріоритеті – китайцю Юй Лефаню (8:9).

Наступного дня на Кубку світу у Берні відбулися командні змагання, в яких Україну представляли Ян Сич, Володимир Станкевич, Нікіта Кошман та Євген Макієнко. Наша четвірка поступилася одним уколом в 1/16 суперникам з Нідерландів (26:27) і завершила турнір на 17-му місці.

Шпага, чоловіки (особисті)Шпага, чоловіки (командні)